אני מומחה לכירורגיה פלסטית ובעל ניסיון עשיר ומגוון בשחזורים מורכבים בכלל, ובתחום ראש וצוואר בפרט. לאורך שנות עבודתי התמקדתי בתחום המיקרו־כירורגיה, ובאמצעות טכניקה זו אני מתכנן ומבצע שחזורים בעלי אופי מיוחד שמצריכים התבוננות מעמיקה ויצירתית.

עבודתי מבוססת על אינטגרציה של שלושה פרמטרים:

תפקוד: החזרת התפקוד הפונקציונלי לאיבר או לאזור המשוחזר
אסתטיקה: איכות אסתטית המעניקה סיפוק ומעלה את הדימוי העצמי שעלול להיפגע עקב המחלה והניתוח
החלמה: החלמה כוללת של המטופל בתהליך שנועד להפחית תופעות לוואי ולהקטין את הסיכוי להיווצרותם של סיבוכים בלתי רצויים

ד"ר עמיר – קורות חיים

אני בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. את ההתמחות ביצעתי בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. לאחר מכן התמחתי במשך שישה חודשים בשחזורים של אזור הראש והצוואר בבית החולים "קניסבורן" (Canniesburn) בגלזגו, סקוטלנד, שנחשב למרכז הגדול ביותר בתחום בבריטניה. הקשר שלי עם מרכז חשוב זה החל עוד בימי התמחותי בבית החולים "סורוקה", אז השתתפתי בקורס בנושא שחזורים מורכבים. עם תום תקופת ההתמחות המשכתי לצבור ניסיון בשחזורים מיקרו־כירורגיים מורכבים של ראש וצוואר בבית החולים "טורונטו ג'נרל" (Toronto General) בטורונטו, קנדה, שבו עבדתי במשך שנה וחצי. ב־1999 שבתי לישראל ומונתי לתפקיד כירורג ראשי במחלקת הכירורגיה הפלסטית בבית החולים "המרכז הרפואי תל אביב". מ־2002 ועד 2010 עמדתי בראש השירות לכירורגיה פלסטית של ראש וצוואר בבית החולים "המרכז הרפואי תל אביב", במחלקה לכירורגיה פלסטית המטפלת בחולים עם גידולים או מומים מולדים ובחולים שחוו טראומה. משנת 2010 ניהלתי את השירות המיקרו־כירורגי בבית החולים "כרמל" בחיפה במסגרת המחלקה לכירורגיה פלסטית. מחלקה זו מספקת מענה למטופלים הזקוקים להתערבויות מיקרו־כירורגיות מורכבות, ונשלחים ממחלקות אחרות בבית החולים כדי שיוכלו לקבל את הטיפול הייחודי שהם זקוקים לו. 
משנת 2018 אני מנהל את השירות המיקרוכירורגי במרכז רפואי "רבין", המטפל בחולים הזקוקים לשחזורים מורכבים באזור הראש והצוואר, שדיים ופגיעות מורכבות אחרות בגוף הנגרמות כתוצאה ממחלות, פציעות וגידולים.

 

סייעתי לאלפי מטופלים שהגיעו אלי עם פגיעות מורכבות ביותר, במיוחד באזור הראש והצוואר.

השתתפתי והרצתי ביותר מ־150 כנסים בישראל וברחבי העולם, כתבי והיתי שותף לכתיבתם של יותר מ־30 מאמרים שפורסמו בכתבי עת רפואיים.

ריכזתי את לימודי ההמשך בתחום כירורגיה פלסטית למתמחים במשך שלוש שנים במסגרת בית הספר ללימודי המשך בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב. היום הנני ממשיך לתת הרצאות למתמחים בכירורגיה הפלאסטית ומקצועות רפואה אחרים. 
אני חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, וכיהנתי במשך שנתיים כיושב ראש ועדת בחינות ההסמכה להתמחות בכירורגיה פלסטית מטעם המועצה המדעית של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. הנני חבר באיגוד האמריקני למיקרוכירורגיה משחזרת.

נווטו אלינו