אני מומחה לכירורגיה פלסטית ובעל ניסיון עשיר ומגוון בשחזורים מורכבים בכלל, ובתחום ראש וצוואר בפרט. לאורך שנות עבודתי התמקדתי בתחום המיקרו־כירורגיה, ובאמצעות טכניקה זו אני מתכנן ומבצע שחזורים בעלי אופי מיוחד שמצריכים התבוננות מעמיקה ויצירתית.

עבודתי מבוססת על אינטגרציה של שלושה פרמטרים:

תפקוד: החזרת התפקוד הפונקציונלי לאיבר או לאזור המשוחזר
אסתטיקה: איכות אסתטית המעניקה סיפוק ומעלה את הדימוי העצמי שעלול להיפגע עקב המחלה והניתוח
החלמה: החלמה כוללת של המטופל בתהליך שנועד להפחית תופעות לוואי ולהקטין את הסיכוי להיווצרותם של סיבוכים בלתי רצויים

ד"ר עמיר – קורות חיים

בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. את ההתמחות עשה בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. לאחר מכן התמחה במשך שישה חודשים בשחזורים של אזור הראש והצוואר בבית החולים "קניסבורן" (Canniesburn) בגלזגו, סקוטלנד, שנחשב למרכז הגדול ביותר בתחום בבריטניה. הקשר שלו עם מרכז חשוב זה החל עוד בימי התמחותו בבית החולים "סורוקה", אז השתתף בקורס בנושא שחזורים מורכבים. עם תום תקופת ההתמחות המשיך ד"ר עמיר לצבור ניסיון בשחזורים מיקרו־כירורגיים מורכבים של ראש וצוואר בבית החולים "טורונטו ג'נרל" (Toronto General) בטורונטו, קנדה, שבו עבד במשך שנה וחצי. ב־1999 שב לישראל ומונה לתפקיד כירורג ראשי במחלקת הכירורגיה הפלסטית בבית החולים "המרכז הרפואי תל אביב". מ־2002 ועד 2010 הוא עמד בראש השירות לכירורגיה פלסטית של ראש וצוואר בבית החולים "המרכז הרפואי תל אביב", במחלקה לכירורגיה פלסטית המטפלת בחולים עם גידולים או מומים מולדים ובחולים שחוו טראומה. משנת 2010 ד"ר עמיר מנהל את השירות המיקרו־כירורגי בבית החולים "כרמל" בחיפה במסגרת המחלקה לכירורגיה פלסטית. מחלקה זו מספקת מענה למטופלים הזקוקים להתערבויות מיקרו־כירורגיות מורכבות, ונשלחים ממחלקות אחרות בבית החולים כדי שיוכלו לקבל את הטיפול הייחודי שהם זקוקים לו.

ד"ר עמיר סייע למאות מטופלים שהגיעו אליו עם פגיעות מורכבות ביותר, במיוחד באזור הראש והצוואר. הוא השתתף והרצה ביותר מ־150 כנסים בישראל וברחבי העולם ואף כתב ותרם לכתיבתם של יותר מ־30 מאמרים שפורסמו בכתבי עת רפואיים.

ד"ר עמיר ריכז את לימודי ההמשך בתחום כירורגיה פלסטית למתמחים במשך שלוש שנים במסגרת בית הספר ללימודי המשך בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב. הוא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, ואף כיהן במשך שנתיים בתפקיד יושב ראש ועדת בחינות ההסמכה להתמחות בכירורגיה פלסטית מטעם המועצה המדעית של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. ד"ר עמיר הוא חבר באיגוד האמריקני לכירורגיה פלסטית ובאיגוד האמריקני למיקרו־כירורגיה.

סגירת תפריט

נווטו אלינו