הרמת פנים

ניתוח הרמת פנים הוא מונח המתאר את הפעולה של ניתוח מתיחת פנים. מונח זה הוא התרגום המדויק למונח הלועזי Face Lift המטפל. תהליך ההזדקנות של הפנים הוא שילוב של איבוד הנפח של הרקמות התת עוריות בפנים אשר מדגיש ותורם לצניחה של הסנטר והצוואר, הלחיים, ואזור המצח וסביב העיניים. מסיבה זו מבוצע ניתוח הרמת פנים אשר מחזיר את הרקמות העמוקות למקומן. פעולת ההרמה בניתוח מזיזה את הרקמות הנפולות בכיוון מעלה אולם מביאה אתה רקמות מכיוונים שונים ויוצרת תנועת הרמה תלת ממדית. תנועה זו אינה מספיקה ליצור מראה מושלם ויש על כן צורך בתוספת נפח מקומי על ידי הזרקת שומן עצמוני.

תהליך של ניתוח הרמת פנים

הרמת פנים מתבצעת דרך חשיפה מבוקרת של הרקמות התת עוריות, תוך שימוש בחתכים המוסווים בקו השיער הקדמי והאחורי, ומסביב לאפרכסת. פעולת ההרמה מתבצעת על הרקמה התת עורית בשכבה שמעל לשרירי הפנים והיא מוגדרת כחיתולית השטחית או בשמה הלועזי SMAS = Superficial Muscular Aponeurosis System. רקמה דקה וחזקה זו מחוברת לשרירי הפנים ומשיכה של שכבה זו מרימה את שרירי הפנים ואוספת כלפי מעלה את כריות השומן של הפנים. תפרים נספגים מועברים דרך שכבת ה SMAS כתפר טבעתי. לולאה אחת מועברת באזור הלחי ומרימה את הלחי וזווית הפה בעיקר, ולולאה שניה מועברת בקדמת האוזן אל שרירי הצוואר, מרימה את שרירי הצוואר השטחיים (Platysma) ומגדירה מחדש את קו הלסת וקו הצוואר. לולאות אלה מעוגנות מעל לעצם הלחי אל הרקמות העמוקות. כיוון ההרמה הכללי של הרקמות העמוקות הוא כלפי מעלה ולאחור.

הרמת פנים מאפשרת את הסרתם של עודפי העור לאחר הרמה של שכבות הפנים העמוקות. כריתה של עודפי העור מבוצעת תוך כדי מתיחה קלה של העור כלפי מעלה. לכיוון מתיחת העור יש חשיבות בשמירה על קו השיער של הזקן בגברים והימנעות מהארכת החתך הניתוחי.
 

להרים את הפנים ולשפר איכות חיים!

במקום לטפל בצורה מקומית בעור פנים שהתקמט, ולקבל תוצאה חלקית בלבד, אפשר לבצע היום הרמת פנים שהוא טיפול כוללני לפנים המחזיר לו את המראה הצעיר. בטפול זה מבצעים הרמה של עור הפנים שנראה נפול ומדולדל וגם מותחים את החלקים שהתקמטו עם הזמן.

הצורך בטיפול הרמת פנים

באופן טבעי מאבד עור הפנים מגמישותו וחיוניותו והדבר גורם לקמטים ושקעים בפנים. זה קורה בגלל מספר סיבות:

  • חומר בשם קולגן התורם לגמישות עור הפנים ונמצא בקביעות בעור, מפחית את כמותו והדבר גורם לחוסר גמישות.
  • גם אלסטן, שהוא חומר נוסף המשמש בתפקיד הגמשת עור הפנים, מתחיל לאבד את כמותו ולהשפיע על מראה הפנים.
  • נפח ושומנים הממלאים את עור הפנים ויוצרים מראה מלא ורענן, יורדים עם הגיל ומאבדים את מקומם.

התוצאה המצטברת היא פנים שקועות באזורי הלחיים ו/או המצח, איבוד הגמישות של העור ופנים קמוטות ומזדקנות.

איך עושים הרמת פנים

על מנת להתגבר על התופעה מבצעים טיפול הרמת פנים, אשר מחזיר לעור את צעירותו המיידית. בטיפול זה זוכים הפנים שוב לקבל את הנפח שלהם, והרמה של החלקים השקועים והנפולים שנוצרו עד כה.
הרמת פנים מבצעים בכל חלקי הפנים בהם דרוש שיפור. זה קורה בדרך כלל באזור שסביב הפה, אזור הגבות והעפעפיים, הלסת, הלחיים, הרקות ועוד.
אין ספק כי טפול הרמת פנים משפר להפליא את המראה, ותורם לאיכות חיים וליצירת חיים חדשים למטופל.

ד"ר אהרון עמיר
במרפאתו של ד"ר אהרון עמיר תמצאו את כל הידע הדרוש לפני שניגשים אל טיפול הרמת פנים. איך זה נעשה? במה זה כרוך? מה תהיינה התוצאות?

זאת ועוד עכשיו באתר של ד"ר אהרון עמיר כנסו עכשיו ותהנו מתוצאות מדהימות!

מידע נוסף על: ניתוחי אף
מידע נוסף על: ניתוחים פלסטיים

דילוג לתוכן