"> טרנד מסוכן: מזריקות חומרי מילוי בלי רופא – ומעלות ליוטיוב - ד"ר אהרון עמיר | תל אביב, מרכז
טרנד מסוכן: מזריקות חומרי מילוי בלי רופא – ומעלות ליוטיוב

טרנד מסוכן: מזריקות חומרי מילוי בלי רופא – ומעלות ליוטיוב

במטרה לחסוך את עלות הטיפול הרפואי, יותר ויותר נשים שרוצות להגדיל שפתיים או למלא קמטים רוכשות לבד את חומרי המילוי ומזריקות אותם לעצמן. מומחה מזהיר: הזרקת חומרים בידי אדם לא מורשה עלולה לגרום לפגיעות קשות ואף למוות

הזרקות אסתטיות הפכו בשנים האחרונות לאחד מההליכים הפלסטיים הנפוצים ביותר, כשנשים רבות מנסות ללכת בעקבותיהן של כוכבות כמו קיילי ג'נר, הידועה בשפתיה הנפוחות ופניה חסרות הקמטים. רק לאחרונה דיווחה התאחדות המנתחים הפלסטיים האמריקנית על עלייה של 200% מאז שנת 2000 בביצוע הליכים פלסטיים "בעלי פולשנות מינימלית", כגון הזרקת חומרי מילוי ובוטוקס.

בניגוד לניתוחים פלסטיים כמו מתיחת פנים או ניתוח אף, מילוי שפתיים או מילוי קמטים באמצעות חומצה היאלורונית או בוטוקס נחשבים להליכים פשוטים יחסית, שגם ההתאוששות מהם מהירה. עובדה זו יצרה טרנד חדש, שבו נשים וגברים רוכשים חומרים מילוי ומזרקים יעודיים בעצמם, וכשהם חותכים את ה"מתווך" – הרופא המומחה שאמור לבצע את ההליך – הם גם מזריקים אותם לעצמם בעצמם, במטרה לחסוך כסף.

כחלק מהתופעה גם מתפשטים ביוטיוב סרטוני עשה זאת בעצמך, בהם נראים נשים וגברים שמזריקים לעצמם חומרי מילוי בלייב, וזוכים לעשרות ומאות אלפי צפיות. סרטונים אלה גם מספקים השראה לצעירות וצעירים רבים שרוכשים את החומרים ולומדים מהסרטונים כיצד להזריק לעצמם בבית.

פלסטיקאי בכיר: אל תנסו את זה בבית

למרות הפיתוי שבעלות הנמוכה יותר של הזרקה עצמית, חשוב לדעת כי רופאים מתריעים כי זו פעולה מסוכנת ביותר. "לאחרונה אנו נחשפים גם בארץ לתופעה בה נשים וגברים, צעירים בעיקר, מזריקים לעצמם לפנים או לאזורי גוף אחרים חומרי מילוי ובוטוקס", אומר ל-mako ד"ר אהרון עמיר, מומחה בינלאומי לכירורגיה פלסטית אסתטית משחזרת מטעם חברת לומינרה דרם. "מספר המקרים המגיעים לחדרי המיון של בתי החולים לאחר הזרקת חומרים כאלה גדל וחלקם נזקק לאשפוז ואף להתערבות ניתוחית. המזריקים מצידם נעזרים בסרטוני הדגמה המופיעים באתרים כמו יוטיוב, ובמקרים בודדים אף הוזרקו חומרים שאינם מיועדים להזרקה כלל".

למרות שחומרי המילוי הם חומרים המיועדים לשימוש של רופאים מומחים, ישנן מדינות בהן ניתן לרכוש אותם ללא מרשם רופא, וגם כאשר קיימת הגבלה על רכישה במדינה – ניתן להזמין את החומרים מאתרי אינטרנט שונים ולקבל אותם ישירות בדואר. למרות שמדובר בפעולה פשוטה לכאורה, מדובר בהליך פולשני שרק מנתח פלסטי מוסמך יכול לבצע בבטחה. "הזרקת חומרי מילוי שונים על ידי מי שאינו מורשה לכך, ושאינו מכיר את האנטומיה של האזור המטופל, עלולה לגרום לפגיעות שונות כמו זיהום, נמק עורי, פגיעה בעצבים תחושתיים ותנועתיים, עיוורון – ואף מוות", אומר ד"ר עמיר. "היות ולא ניתן למנוע לחלוטין את התופעה של רכישת חומרי מילוי ובוטוקס, שלא תמיד ניתן לעמוד על מקורם והרכבם האמיתי, קיימת חשיבות בהגברת המודעות לתוצאות הכושלות והמסוכנות של הזרקות אלה".


בשורה התחתונה: אל תעשו את זה בבית. אם אתן מעוניינות לבצע הליך מילוי בפנים העדיפו מנתח פלסטי שעוסק בניתוחים אסתטיים ומכיר את האנטומיה של הפנים, ותמיד וודאו עם הרופא המטפל כי הוא בעל הניסיון והידע הדרוש לבצע את הטיפול באופן מדויק ובטוח.

MAKO פורסם 13.1.2020 בשעה 07:13

סגירת תפריט

נווטו אלינו