052-5240022

אוזניים // ד"ר אהרון עמיר

ד"ר אהרון עמיר על כירורגיה פלסטית

נגן וידאו

הצמדת אוזניים

ניתוח אוזניים / ניתוח הצמדת אוזניים הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים שנועדו לשפר בעיקר את מראה וגודל האוזניים ולסייע בשיפור של הפרופורציות של הפנים ואיזון המראה של האוזניים והפנים. תיקון של עיוותים במבנה האוזן ואפילו קלים עשוי להיות בעל השפעה גדולה על המראה הכללי והערך העצמי.
מבנה אוזן גדולה, בולטת, מעוותת או אסימטרית הינו מולד אם כי טראומה עשויה להיות הגורם לעיוות מבנה האוזן ולהצריך ניתוח מתקן. הניתוח מתבצע בילדים החל מגיל 5 שנים. נדרשת הפסקת עישון במבוגרים חודש לפני הניתוח וחודש לאחריו. החתך הרגיל ממוקם בחלק האחורי של האוזן ולאחר החלמה אינו נראה כמעט. הקטנת האוזניים מצריכה חתכים בצד הקדמי של האוזניים. בניתוח מטפל המנתח הפלסטי במבנה שלד הסחוס של האוזן ומעצב אותו למראה סימטרי ומאוזן של קפלי הסחוס, ומרחק האוזן מהקרקפת. בתום הניתוח מונחת חבישה מסביב לראש ולאוזניים על מנת להגן על האוזניים ביומיים הראשונים.
ניתוח אוזניים מתבצע תחת הרדמה כללית נמשך כשעתיים ואינו מצריך אשפוז לאחר מכן. עם הסרת החבישה יש להגן על האוזניים עם סרט אלסטי רך למשך כ 5 ימים נוספים. החזרה לשגרה הינה לאחר כשבוע ימים.

תיקון תנוכי האוזניים

תנוכי האוזניים עלולים להיקרע בשל עגילים, פירסינג או טראומה. עם תהליך ההזדקנות מאבדים התנוכים מנפחם ונעשים ריקים ומלאי קמטים. מראה ומיקום התנוכים עלול להשתנות לאחר ניתוח מתיחת פנים ולהצריך תיקון בהתאם. טיפול בבעיות אלה של תנוכי האוזניים ניתן לביצוע תחת הרדמה מקומית במסגרת המרפאה והחזרה לשגרה הינה מיידית. התפרים מוסרים לאחר שבוע ימים.

דילוג לתוכן