052-5240022

גוף // ד"ר אהרון עמיר

שאיבת שומן

שאיבת שומן הינה אחד הליכים השכיחים המתבצעים על ידי המנתח הפלסטי. שאיבת שומן נועדה להצר ולעצב את הגוף, תוך שיפור הפרופורציות וקווי המתאר של הגוף. אזורי הגוף המטופלים על ידי שאיבת שומן הינם: ירכיים, צדי האגן, העכוזים, בטן, מותניים, זרועות, גב, ברכיים, חזה, לחיים, סנטר וצוואר. שאיבת שומן הינה הליך המתבצע לבדו או בשילוב עם ניתוחים פלסטיים אחרים כמו מתיחת פנים, הרמת צוואר, ניתוחי חזה, מתיחת בטן, מתיחת ירכיים ומתיחת זרועות. חשוב לציין כי שאיבת שומן אינה תחליף לירידה במשקל או פעילות גופנית ונדרש BMI עד 30% מעל לאידיאלי שאיבת שומן אינה מטפלת בצלוליט שהם השקעים בעור הירכיים, צדי האגן, הירכיים, וכן אינה מטפלת בעור רפוי שם נדרשת הסרה ומתיחה של העור.
השומן שנשאב ניתן להזרקה לאזורים שונים ובעיקר לפנים ולשדיים, להחזרת נפח חסר, עיצוב קווי המתאר, ואף שיפור במרקם העור. יש לשאוב, להכין, ולהזריק את השומן במיומנות גבוהה על מנת להבטיח את הישרדות תאי השומן המוזרקים.
הליך שאיבת השומן מבוצע תחת הרדמה כללית אלא אם מדובר בשאיבה מוגבלת מאזור בודד של הגוף שם ניתן להסתפק בהרדמה מקומית. השאיבה מתבצעת דרך מספר חתכים קטנים על מנת לאפשר שאיבה משני צדדים לפחות של האזור. נפח השומן והנוזל הנשאב מותאם למשקל הגוף ומוגבל לרוב לנפח כולל של 3 ליטר, אולם אין לשאוב מעל 5 ליטר. שיעור הסיבוכים קטן והוא גדל עם נפח השומן ומספר אזורי הגוף מהם שואבים.

ד"ר אהרון עמיר על ניתוח MOMMY MAKEOVER

נגן וידאו

מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לטפל בעודפי העור והשומן בדופן הבטן, להדק את שרירי דופן הבטן כדי ליצור מראה שטוח ומוצק. השאיפה למראה בטן שטוחה ומוצקה מניע רבים לבצע פעילות גופנית ולרדת במשקל, אולם אין די בכך במקרים רבים. גם במצב בו המשקל אידיאלי, הבטן עשויה להיות רפויה, בולטת ונפולה. הסיבות השכיחות לכך הן: גיל, תורשה, הריונות, ניתוח קודם בדופן הבטן, ושינויים קיצוניים במשקל הגוף. מתיחת בטן מבוצעת כאשר משקל הגוף אידיאלי ובכל אופן לא מעל 30% של הערך העליון של הBMI. נדרשת הפסקת עישון חודש לפני הניתוח וחודש לאחריו, משקל אידיאלי ויציב, ואיזון תרופתי אם נדרש.
חתך הניתוח ממוקם בגובה המפשעות באופן שיוסתר על ידי התחתונים או בגד הים המועדפים. כאשר עודפי העור גדולים ומגיעים למותניים נדרש חתך הנמשך מעל לעכוזים. קטע העור שנכרת מגיע עד לטבור והוא נותר במקומו. הפרדת העור מעל לשרירי הבטן הקדמיים מאפשרת הידוק בקו האמצע מהצלעות עד לאגן. החתך נסגר בקו המפשעות, והטבור יוצא דרך פתח חדש בדופן הבטן. על מנת לאפשר החלמה מהירה, ולהימנע משימוש בנקזים, המנתח הפלסטי מבצע תפירה פנימית של העור אל מעטפת שרירי הבטן טרם סגירת החתך התחתון. הניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית ונמשך כ2-3 שעות בהתאם להיקף הניתוח.

החזרה לשגרה אפשרית תוך שבועיים ימים.
במקרים בהם עודפי העור בבטן התחתונה קטנים וללא רפיון והתבלטות שרירי הבטן ניתן להסתפק הסרת עור קטנה בגובה המפשעות והידוק שרירי הבטן זה לזה מתחת לגובה הטבור.

ד"ר אהרון עמיר על כירורגיה פלסטית

נגן וידאו

מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות מאפשר טיפול במליאות ודלדול העור בחלק האחורי והתחתון של הזרועות. שינויים גדולים במשקל הגוף, תורשה וגיל הינם הגורמים למראה מדולדל של הזרועות. פעילות גופנית ואף ירידה במשקל אינם פתרון לבעיה זו. משקל אידיאלי יציב ושאינו מעל 30% של הערך העליון של הBMI, והפסקת עישון חודש לפני הניתוח וחודש לאחריו הינם תנאי הכרחי לביצוע הניתוח.
הניתוח כולל שאיבת שומן מהזרועות והסרת עודפי העור. החתך ממוקם בצד הפנימי והתחתון של הזרועות מבית השחי עד למרפק. אורכו של הניתוח כשעתיים ואין צורך באשפוז לילה או בנקזים ברוב המקרים. ברוב המקרים ניתן לחזור לשגרה לאחר כשבוע ימים אולם פעילות גופנית מאומצת אפשרית לאחר כ- 6 שבועות.
במקרים בהם עודפי העור קטנים ואיכות העור טובה ניתן להסתפק בשאיבת שומן של הזרועות יחד עם מתיחה לכיוון בתי השחי. החתך במקרה זה ממוקם בתוך בית השחי ולכן הינו נסתר. עיסויים לימפתיים ידניים או בעזרת מכשור מזרזים את ספיגת שטפי הדם, ירידת הנפיחות, ומתיחת העור.

מתיחת ירכיים

ניתוח מתיחת ירכיים מאפשר לעצב את מראה הירכיים על ידי הסרת עודפי שומן והידוק של העור. התוצאה המתקבלת היא מראה פרופורציונלי של פלג הגוף התחתון וקווי מתאר צעירים יותר. במקרים בהם ירידה במשקל ופעילות גופנית לא הביאו לתוצאה הרצויה בירכיים, משקל הגוף הינו אידיאלי ואינו מעל 30% מהערך העליון של ה- BMI, ניתן לבצע ניתוח מתיחת ירכיים.
מתיחת ירכיים משלבת שאיבת שומן מאזורים בקדמת הירכיים, צדי הירכיים, האגן, הצד הפנימי של הירכיים, מעל לברכיים יחד עם הסרת עודפי העור. במקרים בהם עודפי העור אינם גדולים ואיכות העור טובה ניתן להסתפק במתיחת העור בצד הפנימי של הירכיים אל המפשעות. החתך הנסתר במקרה זה ממוקם בקדמת המפשעות וממשיך למטה ולאחור עד לקפל העכוז.
במקרה בו קיימים עודפי עור ושומן גדולים יחד עם איכות ירודה של העור, יש צורך בכריתה גדולה יותר והחתך ממוקם בצד הפנימי של הירכיים ולעיתים נמשך אל המפשעות.
הניתוח תחת הרדמה כללית. ניתן לחזור לשגרה תוך כשבועיים ימים אולם פעילות גופנית אפשרית לאחר כ- 6 שבועות.

Mommy Makeover

ניתוח זה בשמו העברי "מהפך אימהי" נועד להחזיר לאישה את המראה וקווי מתאר הגוף שהיו לה טרם הלידות ואף לשפר אותם גם אם לא היו כאלה קודם לכן. הניתוח מטפל בשדיים, בטן, מותניים, ירכיים, עכוזים ואברי המין. Mommy Makeover משלב טיפול במספר אזורים בשלב אחד וכולל: הגדלה/הרמה/הקטנת שדיים, מתיחת בטן, שאיבת שומן, הגדלת עכוזים והצערת הנרתיק. הרכב הניתוח נקבע על פי האזורים שבחרה האישה, שיטת הניתוח והחתכים המתוכננים תוך התחשבות במשך הניתוח ומצבה הרפואי של האישה.

קיימות שיטות שונות לביצוע Mommy Makeover והתאמתן לאישה מצריכה מיומנות כירורגית גבוהה.

מועמדת אידאלית בוחרת לעבור את הניתוח מרצונה האישי בלבד ושלא לרצות אף אחד או להידמות לאידאל נשי אחר. התנאים האופטימליים לעבור את הניתוח הם: מצב רפואי תקין, משקל אידיאלי, ציפיות ריאליסטיות, הפסקת עישון חודש לפני הניתוח וחודש לאחריו, וסיום ההריונות והלידות.

Mommy Makeover מתאים לכל אישה אף אם היא מתכננת להרות וללדת. השינויים הצפויים לאחר הריון ולידה אינם משמעותיים כדי דחיית הניתוח עד לתום מחזורי ההיריון ולידה.

עלות הניתוח הינה אינדיבידואלית ומבוססת על האזורים בהם מטפלים בניתוח, ושיטות הניתוח. העלות כוללת את מחיר השימוש בחדר ניתוח, אשפוז באם נדרש, משתלים ואביזרים נוספים ושכר המנתח.

דילוג לתוכן