072-3911159

ד"ר אהרון עמיר על כירורגיה פלסטית

נגן וידאו

ניתוח הגדלת חזה

ניתוח פלסטי להגדלת חזה באמצעות משתלי סיליקון, נחשב לאחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ונותן את המענה האופטימלי להגדלת שדיים. יתרונותיו הגדולים של ניתוח הגדלת שדיים הם איזון מבנה הגוף בין החזה, ירכיים, האגן והגדלת ההערכה העצמית ודימוי הגוף של המטופלת.כאן המקום לציין ניתוח הגדלת שדיים אינו הפתרון להרמת שדיים צנוחים.

תוצאה מושלמת של ניתוח הגדלת חזה תלויה בהתאמה מדויקת של גודל המשתל וצורתו למבנה השד והגוף על ידי המנתח הפלסטי.

ניתוח הגדלת החזה מבוצע דרך חתך באורך כ- 4 ס"מ בקפל שמתחת לשד. מיקום השתל נבחר לאחר ייעוץ ועל פי פרמטרים מוגדרים בין רקמת השד לשריר החזה או מאחורי שריר החזה. שכיחות הסיבוכים והסיכונים בניתוח זה נמוכה וכמו כן תופעות הלוואי.

ניתוח הגדלת החזה אורך כשעה ומתבצע תחת הרדמה כללית לנוחות מרבית. לאחר התאוששות של 3-4 שעות ניתן להשתחרר הביתה. זמן ההחלמה מניתוח הגדלת חזה קצר וניתן לחזור לשגרה לא מאומצת תוך שבוע ימים. פעילות גופנית משמעותית אפשרית לאחר 4-6 שבועות. לאחר הניתוח נדרש מעקב שנתי אחר המשתלים והשדיים.

ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה הינו פתרון לשינויים הגופניים בשדיים המופיעים עם הגיל ומועצמים על ידי הגרביטציה. שינויים אלה יחד עם צניחה ניכרת של השדיים ניכרים לרוב לאחר הריון, הנקה, וירידה במשקל. צניחת השדיים מביאה להתרוקנות החזה העליון, הידלדלות העור ורקמת שד הנודדת אל חלק השד התחתון. במקרים בהם ניתוח הרמת שדיים לא ימלא את חלק השדיים העליון יש לשקול הכנסת משתלי סיליקון או הזרקת שומן עצמוני.

ניתוח הרמת חזה יוצר שד עם מבנה מלא ומורם על ידי ארגון מחדש של רקמת השד. בניתוח הרמת חזה מעלים את הפטמה, מקטינים אותה בהתאם לנדרש, ומסירים את עודפי העור. לצורך זה נדרשים חתכים סביב העטרות, מתחתיהן, ובקפל מתחת לשד. החתכים עשויים להשתנות בהתאם למידת צניחת השדיים וגודלם. התוצאה הינה התאמת שדיים טובה יותר למבנה הגוף של המטופלת – שדיים מלאים יותר, מוצקים וצעירים יותר. נדרשת הפסקת עישון כחודש לפני הניתוח וחודש לאחריו למנוע פגיעה בתהליך הריפוי.

ניתוח הרמת השדיים אורך כשעתיים תחת הרדמה כללית. לרוב אין צורך באשפוז או בנקזים. זמן ההחלמה הוא כשבוע ימים. ניתן לחזור לפעילות שגרה מאומצת ובהדרגה לאחר 4-6 שבועות.

ניתוח הקטנת חזה

שדיים גדולים, כבדים ונפולים הינם מטרד אסתטי ותפקודי. כאבי גב, קושי בפעילות גופנית, פריחות על ומתחת לשדיים, אפשרויות לבוש מוגבלות וביטחון עצמי ירוד הן מנת חלקן של הסובלות מהתופעה.
הקטנת השדיים מביאה להקלה בכאבי השכמות והגב התחתון ומפסיקה את הגירויים העוריים. שדיים קטנים ומורמים אף מדגישים בטן שטוחה, ומשפרים את מראה הגוף כולו.

מטרת הניתוח היא להסיר את עודפי רקמת השד והעור בעיקר מחלקו התחתון של השד, להרים את הפטמה ולהקטינה בהתאם. התוצאה המתקבלת לרוב אינה כרוכה בהכרח באיבוד תחושה בפטמה ואף ביכולת ההנקה. החתכים הנדרשים הינם לרוב סביב העטרות, מתחתיהן ובקפל התת שדי. נדרשת הפסקת עישון כחודש לפני הניתוח וחודש לאחריו למנוע פגיעה בתהליך הריפוי.

הניתוח אורך כשעתיים, וניתן לרוב להשתחרר ביום הניתוח וללא נקזים. כמו בכל ניתוח אחר, גם בניתוחים להקטנת חזה שיעור הסיבוכים קטן והם מפורטים בפגישת הייעוץ.

חשוב לזכור, חברות הביטוח מכסות את עלות הניתוח להקטנת חזה בשיעור מסוים כאשר קיימת סיבה רפואית לכך כמו כאבי גב או גירויים בעור השדיים. בפגישת הייעוץ המנתח הפלסטי יסייע באיסוף הנתונים הנדרשים לקבלת האישור מחברת הביטוח שלך בסיוע אורתופד ורופא עור.

ניתוח להחלפת משתלים

ניתוח להחלפת משתלי סיליקון לשדיים נועד להחליף את המשתלים הקיימים במשתלים חדישים, ולעצב את השדיים מחדש. הסיבות להחלפת המשתלים עשויות להיות עקב שינוי במראה השד, התקשות הקופסית הפנימית סביב המשתל, או קרע של המשתל. הניתוח עשוי לכלול הרמת השדיים, שינוי מיקום המשתלים על החזה, הוצאת הקופסית בחלקה או כולה, ושינוי סוג המשתל, צורתו וגודלו. לרוב נדרשת הפסקת עישון כחודש לפני הניתוח וחודש לאחריו למנוע פגיעה בתהליך הריפוי.

ככלל, אין פרק זמן ברור להחלפת משתלי השדיים. נדרש מעקב שנתי אחר המשתלים והשדיים על ידי כירורג שד ובעקבותיו ניתן לבסס החלטה להחלפת המשתלים. ההמלצה הרווחת היא לבצע החלפת משתלים 10-15 שנים לאחר הניתוח.

תהליך ההחלמה לרוב מהיר יותר מהניתוח המקורי ואינו מצריך אשפוז לאחריו. ככל שנדרשת התערבות נרחבת יותר לשינוי מבנה השדיים והוצאת הקופסית, עשויים להידרש לאשפוז לילה ונקזים. החזרה לשגרה הינה לרוב תוך מספר ימים ונדרשת הימנעות מפעילות גופנית מאומצת 4-6 שבועות לאחר הניתוח.

ניתוח להוצאת משתלים

נשים רבות בוחרות לעבור ניתוח להוצאת משתלי סיליקון מהשדיים כאשר השדיים מאבדים את צורתם היפה, משקל השדיים מפריע אסתטית ותפקודית, הקופסית סביב המשתלים מכאיבה, או כאשר המשתלים אובחנו קרועים.

הניתוח עשוי לכלול מלבד הוצאת המשתלים וניקוי הכיס, גם הוצאה של הקופסית כולה יחד עם המשתל או בנפרד, או כריתה חלקית שלה. ככלל, אין הנחיה להוצאה של הקופסית כולה או חלקה אלא אם היא מעובה או מצריכה אבחון היסטולוגי. הניתוח עשוי לכלול גם ארגון מבנה השד על ידי הרמת השדיים והזרקת שומן עצמוני.

תהליך ההחלמה לרוב מהיר יותר מהניתוח המקורי ואינו מצריך אשפוז לאחריו. ככל שנדרשת התערבות נרחבת יותר לשינוי מבנה השדיים והוצאת הקופסית, עשויים להידרש אשפוז לילה ונקזים. החזרה לשגרה הינה לרוב תוך מספר ימים ונדרשת הימנעות מפעילות גופנית מאומצת 4-6 שבועות לאחר הניתוח.

ניתוח תיקון אסימטריה

שדיים השונים בצורתם ובגודלם עשויים להוות מקור להפרעה אסתטית משמעותית. הניתוח הנדרש מצריך טיפול בשד אחד או בשני השדיים בהתאם לרצונה של המטופלת.

הפתרון השכיח לתיקון אסימטריה של השדיים הוא הגדלת שדיים עם משתלים שונים בגודלם. במקרים בהם האסימטריה מורכבת וגדולה, נדרש לעיתים גם שינוי מבנה השדיים שעשוי לכלול שילוב של הרמה, הקטנה והגדלה בשד אחד או בשני השדיים.

מהלך הניתוח וההחלמה ממנו תלויים כמובן בהיקף הניתוח המתוכנן ופירוט המידע יינתן על ידי המנתח בהתאם לכך.

גינקומסטיה

גדילת חזה בגבר עשויה להוות הפרעה אסתטית משמעותית בעיקר בצעירים אך מופיעה בגילאים שונים. מצב זה מאופיין בעודף רקמת שומן, רקמת שד, לעיתים עודף עור, ועשוי להיות חד או דו צדדי. גדילת השדיים עשויה להיגרם מהשמנת יתר, הפרעות הורמונליות (בעיקר סביב גיל ההתבגרות), ותרופות שונות. ההפרעה עשויה לגרום לפגיעה בהערכה העצמית ולהביא חלק מהאנשים להימנע מפעילות גופנית ואינטימיות.

לאחר השלמת בירור הורמונלי, דימותי (אולטרא סאונד) במידה ונדרש ניתן להחליט על הניתוח הנדרש. שאיבת שומן הינה פתרון חלקי בלבד ונדרשת לעיתים הסרה של רקמת השד המוגדלת או הקטנה של מעטפת העור. החתך הניתוחי ממוקם לרוב סביב העטרה בלבד אולם כאשר קיימים עודפי עור גדולים כמו לאחר ירידת משקל יש צורך בחתך גם בקפל מתחת לשדיים או בניתוח נוסף להידוק העור סביב העטרות.

ההחלמה לאחר ניתוח זה הינה מהירה וניתן לחזור לשגרה לאחר מספר ימים. נדרש שימוש בגופיה אלסטית לוחצת להקטנת הנפיחות ואי הנוחות. החזרה לפעילות גופנית מאומצת אפשרית בהדרגה לאחר 4-6 שבועות.