052-5240022

טיפולים אסתטיים לאישה // ד״ר אהרון עמיר

פיסול פנים באמצעות חומצה היאלורונית

הזרקת ג'ל של חומצה היאלורונית הינו אמצעי יעיל לצורך טיפול בקמטים ושקעים בפנים, החזרת הנפח לפנים, טיפול בקווי המתאר של הפנים ויצירת פרופורציות מאוזנות. החומר המוזרק הינו ג'ל פולימרי של מולקולה סינתטית אשר מצויה בגופנו ולכן תגובה אלרגית לחומר נדירה. הג'ל המוזרק מותאם להזרקה לאזורי פנים שונים, באופן שטחי או עמוק. 

הזרקת החומר מהירה, ומצריכה לעיתים שימוש מקדים במשחה מאלחשת להקלה על אי הנוחות הנלווית לטיפול ובעיקר כאשר ההזרקה שטחית. הזרקה עמוקה יותר כמו להחזרת נפח ופיסול קווי המתאר בפנים, מבוצעת על ידי צינורית עדינה (קנולה) וכמעט ואינה מורגשת. התוצאה מושגת מיידית ומלווה באדמומית, ונפיחות זמניים. שטפי דם קטנים עשויים להופיע לאחר מספר ימים ונעלמים באותה מהירות. קירור של אזור ההזרקה עשוי להקל על אי הנוחות והנפיחות המקומית. הזרקת החומר מצריכה שילוב של הכרת האנטומיה וראייה אומנותית לקבלת תוצאה מאוזנת ולהימנע מתופעות לוואי וסיבוכים.

התוצאה משתמרת לפרק זמן של כשנה ואף יותר, ותלויה במיומנות הרופא המטפל, בחומר המוזרק, אך גם באזור אליו הוזרק החומר. 

רענון והצערת עור הפנים באמצעות בוטוקס

אמצעי יעיל בטיפולי פנים אסתטיים הוא הבוטוקס המשמש להעלמה והחלשה של קמטי הבעה בפנים, בעיקר במצח, צדי העיניים ובין הגבות. ניתן להזריק את הבוטוקס לצוואר להעלמת המיתרים השריריים ולהרמה קלה של הצוואר. הבוטוקס הינו חלבון המופק מחיידקי בוטולינום והזרקתו גורמת לחסימת הגירוי העצבי לשריר ושיתוק פעילות השריר. הבוטוקס הינו אחד החומרים היעילים והמהירים ביותר להעלמת קמטים ושילוב עם הזרקה של חומצה היאלורונית ישפר את המראה עוד יותר. 

תהליך ההזרקה אורך מספר דקות בלבד ומלווה באי נוחות קלה, אדמומית ונפיחות מקומיים החולפים בתוך מספר דקות. הזרקת הבוטוקס אמנם פשוטה אך היא בעצם שילוב מדויק של מדע ואמנות לקבלת תוצאה מדויקת וללא תופעות לוואי, ולכן חיוני כי תתבצע על ידי רופא מנוסה בלבד.

ניתן לחזור לפעילות שגרה מייד לאחר ההזרקה אולם יש להימנע משפשוף של אזורי ההזרקה למשך שעתיים לפחות ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת ביממה שבה בוצע הטיפול. השפעת הבוטוקס מתחילה לאחר 1-3 ימים ומגיעה לשיאה לאחר שבוע ימים. משך ההשפעה הינו אינדיבידואלי למשך מספר חודשים.

הזרקת בוטוקס לבתי השחי, מפשעות וכפות ידיים הינה טיפול יעיל ביותר בהזעת יתר עם השפעה ממושכת ברוב המקרים.

עיצוב פנים באמצעות הזרקת שומן

השומן משמש שנים כחומר מילוי טבעי וזמין. רקמת השומן התת עורית מרוכזת באזורי גוף שונים כמו דופן הבטן, מותניים, ירכיים וברכיים מהם ניתן לשאוב תאי שומן ולהזריק אותם לפנים לצורך החזרת נפח חסר, למילוי קמטים ושיפור באיכות העור. רקמת השומן מכילה ריכוז גבוה של תאי גזע שמסייעים בתהליך התחדשות הרקמה המוזרקת והעור שמעליה. השומן נשאב מהאזור התורם לאחר הזרקת תמיסה המכילה מי מלח וחומר הרדמה מקומי לרקמת השומן. השומן שנשאב מופרד מהנוזל והדם לאחר העברה בצנטריפוגה. 

הזרקת השומן הנקי לפנים מתבצעת במרפאה תחת הרדמה מקומית לאזורים בפנים שבהם בוחרים לטפל, כמו בגבות, השקעים מתחת לעיניים, עצמות הלחיים, קו הלסת והסנטר. ניתן לשלב הזרקת שומן יחד עם החדרת חוטים משוננים לפנים לשיפור משמעותי יותר ולמראה פנים צעיר יותר. הזרקת שומן מוצלחת כאשר היא מתבצעת בטכניקה הנכונה על ידי מנתח פלסטי מיומן. על מנת לשפר את כמות השומן שתיקלט לאחר ההזרקה יש להזריק כמות גדולה מעט יותר מזו שנדרשת לתוצאה הרצויה.

משך הפעולה תלוי בהיקף הטיפול, ולרוב מצריך כשעה להשלמתו. ההליך כרוך באי נוחות וכאב קלים בלבד. תהליך ההחלמה קצר ואינו עולה לרוב על מספר ימים. יעילות הטיפול גבוהה והשומן שנקלט נותר במקום לשנים רבות.

חידוש ורענון מרקם עור הפנים באמצעות הזרקת שומן Nano

שומן NANO הינו שומן עצמי שנשאב מהמטופל/ת ועבר תהליך פירוק וסינון קפדניים. החומר המתקבל הינו נוזלי ואינו מכיל תאי שומן חיים אלא את תוכנם בלבד שהוא עשיר בגורמי גדילה, תאי גזע שאינם מתפרקים בתהליך ותאים של רקמת החיבור. החומר הנוזלי מוזרק לעור באופן שטחי ומביא להפעלת מערכת החיסון המקומית של העור. תהליך זה מביא לייצור מוגבר של קולגן ואלסטין, התחדשות תאי העור תוך שיפור מראה העור והעלמת כתמים כמו אלה שמתחת לעיניים. התוצאות ניכרות לעין רק לאחר מספר חודשים ויעילותן היא למספר שנים ואין צורך בטיפול חוזר ברוב המקרים.

שאיבת השומן בכמות קטנה מבוצעת תחת הרדמה מקומית במרפאה. הזרקת שומן הNANO מבוצעת על ידי אקדח הזרקה פניאומטי המאפשר מהירות, דיוק בעומק ההזרקה, ומלווים באי נוחות קלה.

PRP לחידוש העור/ השיער

PRP או בשמו המלא Platelet Rich Plasma הינו טיפול אסתטי יעיל המשמש להצערה ושיפור איכות ומראה העור וטיפול במניעת נשירת שיער, חיזוק והצמחת השיער. בטיפול זה נשאב דם בכמות קטנה מהמטופל/ת ועובר טיפול בצנטריפוגה להפרדת נוזל הדם מתאי הדם האדומים השוקעים לתחתית המבחנה. חלקו התחתון של הנוזל מכיל ריכוז גבוה של טסיות (תרומבוציטים) ואלה מכילות ריכוז גבוה של חלבונים המתפקדים כמזרזי גדילה. 

חלבונים אלה גורמים לייצור מוגבר של קולגן ואלסטין בעור ומביאים להתעבות העור ומראהו תוך שיפור בקמטים וקמטוטים. החומר מוזרק גם לאזורים עדינים כמו סביב העיניים וכיוון שהוא חומר ביולוגי עצמוני אינו מעורר תגובה אלרגית ולכן בטוח לשימוש. תוצאות הטיפול משתמרות לפרק זמן של שנה עד שנה וחצי לאחר השלמת 3 טיפולים עוקבים בהפרש זמן של 3 – 4 שבועות אולם כבר לאחר שבוע ימים ניתן לראות שיפור במראה העור. הזרקת PRP לקרקפת יעילה עבור גברים ונשים כאחד.

הטיפול מתבצע במרפאה ומלווה באי נוחות קלה בלבד כאשר ההזרקה מתבצעת בעזרת אקדח הזרקה פניאומטי מיוחד. משך הטיפול קצר ומלווה בנפיחות קלה ושטפי דם קטנים בלבד. ניתן לחזור לשגרה יום לאחר מכן אולם יש להימנע מחשיפה לשמש ופעילות גופנית מאומצת ביממה שלאחר הטיפול.

הרמת פנים באמצעות חוטים

חוטים משוננים המוחדרים מתחת לעור הפנים הצוואר והמצח מרימים את האזור המטופל ומצעירים את הפנים. החוטים גורמים ליצירת קולגן מתחת לעור ותורמים למיצוק העור בתהליך הספיגה שלהם הנמשך כשנה ויותר. החוטים מותאמים לאזורים המטופלים במרכז הפנים, האזור מתחת לסנטר, הצוואר והגבות. יישום מדויק של החוטים יביא לתוצאה הנראית לעין  לתקופה ממושכת.

הפעולה מתבצעת תחת הרדמה מקומית במרפאה, ואורכת בהתאם להיקף הטיפול חצי שעה עד שעה. 

ההחלמה מהירה ומלווה באי נוחות בעיקר. נדרשת נטילת אנטיביוטיקה דרך הפה למספר ימים. סימני הפעולה נעלמים בתוך מספר ימים.

הזרקת סקין בוסטר

סקין בוסטר הוא חומצה היאלורונית לא מצולבת המוזרקת באופן שטחי לעור על מנת להחיות את העור, להחזיר לו את הלחות ולהשרות ייצור קולגן. החומר המוזרק אינו סמיך ולכן ניתן להזריק אותו גם במקומות בהם העור דק מאוד כמו סביב העיניים. הטיפול משפר ואף מעלים קמטוטים עדינים, וצלקות אקנה. החומר מוזרק לעור הפנים, צוואר, מחשוף וגבות כפות הידיים.

הטיפול הינו מהיר ומבוצע במרפאה לאחר מריחה של משחת אלחוש. בתום הטיפול ניתן לחזור לשגרה ומומלץ להימנע מחשיפה לשמש ופעילות גופנית מאומצת ביממה שלאחר הטיפול. להשלמת הטיפול יש לבצע 3 הזרקות עוקבות בהפרש של חודש ימים. יעילות הטיפול משתמרת לפרק זמן של כשנה. 

עיצוב ופיסול שפתיים

השפתיים הן האיבר המקושר ליופי וחושניות האישה ואחד האזורים הראשונים המושפעים מתהליכי ההתבגרות. המבנים שמעניקים לשפתיים את צורתן המלאה והעגלגלה נשחקים, והשפתיים מאבדות את נוכחותן וקווי המתאר שלהן. שפתיים מלאות לא רק רצויות יותר, אלא מצעירות את מראה הפנים הכללי.  החומר הטוב ביותר בטיפולי עיצוב ופיסול השפתיים הינו חומצה היאלורונית – חומר טבעי שהגוף מייצר בעצמו אך כמות הייצור שלו פוחתת עם הגיל.  באמצעות  חומצה היאלורונית ניתן לטפל בגודל ונפח השפתיים, בפרופורציה שבין השפה העליונה לשפה התחתונה, בגבול ובצורת השפתיים.

כפי שניתן לראות ברשתות החברתיות מילוי שפתיים הוא הטיפול הטרנדי ביותר, יחד עם זאת כשמזכירים שפתיים בהקשר של טיפולים אסתטיים, מיד עולות התמונות של כוכבות וסלבריטאיות עם שפתיים נפוחות יתר על המידה מבלי להתחשב בצורה או בפרופורציה.

לא מעט מטופלות ממלאות את השפתיים ונותרות  עם תוצאות לא טבעיות, כאשר בידיים מקצועיות ומנוסות זה לא אמור להתרחש.

שפתיים מעוצבות באופן טבעי, מאוזנות להפליא אשר משתלבות עם המראה הכללי של הפנים  הינן עבודת אומנות לכל דבר ועניין, לכן אם את מעוניינת בעיצוב שפתיים הבחירה הנכונה עבורך הינה פלסטיקאי מומחה אשר מכיר את האנטומיה המורכבת של השפתיים ויודע לתת מראה הרמוני לשפתיים. 

אל תתפתי למבצעים כאלו ואחרים, טיפולי שפתיים באמצעות חומרי מילוי זולים, בידיים הלא נכונות עלולים לגרום נזק קבוע לשפתייך. 

מעוניינת בשפתיים יפות וחושניות? 

לקביעת פגישת יעוץ עם ד"ר אהרן עמיר – מומחה בינלאומי לכירורגיה פלסטית, אסתטית ומשחזרת לחצי על כפתור צור קשר

הצערת כפות הידיים

הזדקנות כפות הידיים מתבטאת עם השנים בדלדול השומן התת עורי, והעור בגב כף היד נעשה דק ומתכסה בכתמים. בנוסף לזה, הורידים והגידים בגב כף היד ולעיתים גם העצמות בולטים מתחת לעור. שינויים אלה הינם קשים להסתרה ותורמים משמעותית למראה מבוגר.

הטיפול להצערת מראה כפות הידיים כולל טיפול להצערת העור והחזרת הנפח החסר. הזרקת סקין בוסטר (חומצה היאלורונית לא מצולבת) בשלושה טיפולים עוקבים או הזרקת שומן NANO בטיפול בודד, מביאה להצערת עור כפות הידיים. יחד עם הטיפול בעור מוזרקת חומצה היאלורונית בדרגת סמיכות גבוהה המתאימה להחזרת נפח לגב כפות הידיים ומטשטשת את הורידים והגידים. 

תהליך ההזרקה במרפאה הינו קצר ומלווה באי נוחות וכאב מזעריים. החזרה לשגרה מיידית ומלווה בנפיחות קלה ולעיתים שטפי דם קטנים.

דילוג לתוכן