מילוי קמטים

מילוי קמטים – במה מדובר?

מילוי קמטים הוא שם כולל למגוון פרוצדורות אסתטיות המיועדות להתגבר על עור מקומט, תוך שיפור, הצערה וריענון המראה הכללי. בשנים האחרונות, עם פיתוחם של חומרי מילוי זמינים, נגישים ויעילים, מילוי קמטים בהזרקה הפך להליך הנפוץ, השכיח והפופולארי ביותר בעולם הטיפולים האסתטיים בישראל ובעולם, עפ"י המועצה האמריקאית לכירורגיה קוסמטית, למעלה ממיליון איש/ה מטופלים בהזרקות מידי שנה.

הזרקת חומרי מילוי מאפשרת להחליק, לטשטש, לעדן, לרכך ולהעלים קמטים בעור הפנים בצורה יעלה. מעבר ליתרונות הרבים של חומרי המילוי מדובר על טיפול מהיר, בטוח ואפקטיבי, ללא זמן השבתה/התאוששות. התוצאה לאחר עיצוב ופיסול הפנים ע"י חומרי מילוי – העור בעל מראה צעיר, רענן וזוהר.

חומצה היאלורונית היא כחומר ביד היוצר היא יכולה להוסיף נפח במקום בו הוא חסר, להדגיש את קווי המתאר והעצמות, לרכך ולעדן קמטים.

הזרקת חומרי מילוי מאפשרת להחזיר לעור את הנפח שאבד לו במרוצת השנים ללא צורך בפעולות כירורגיות פולשניות וחודרניות כמו מתיחת פנים והרמת עפעפיים.

למה צריך בכלל למלא קמטים?

העור האנושי הוא איבר גדול ומורכב שלמעשה עוטף את כל גופנו. העור נותר מתוח, אלסטי וגמיש הודות לרקמות השומן, החיבור והשריר שבו. עם הזמן, רקמות השומן התת עוריות מתרוקנות, מתדלדלות וצונחות, רקמות החיבור מתמעטות, ושרירי הפנים נחלשים.

תהליכים אלו מביאים להיווצרות והעמקה של קמטים, קמטוטים וחריצים בעור, אשר מביאים למראה נפול, עייף וחסר חיוניות. רבים חווים זאת כפגיעה בדימוי הגוף ובביטחון העצמי, וכפועל יוצא מכך בירידה באיכות החיים. מילוי קמטים מאפשר להתגבר על השפעות הגיל והסביבה ולשפר את מראה העור.

מהן השיטות הנפוצות למילוי קמטים?

  • הזרקת חומצה היאלורונית: מדובר בחומר המילוי הפופו קמטים אצל כירורג פלסטי  אשר יסייע לך להחליט באיזו שיטה ובאילו חומרים להשתמש למילוי הקמטים. ההחלטה הסופית תתקבל תוך שקלול מכלול הפרמטרים, לרבות מיקום הקמטים, עומקם, מאפייני חומר ההזרקה, ציפיות המטופל ומצבו הקליני, וכן עלות הטיפול.