סקירה שנתית: הצצה לתחום הכירורגיה הפלסטית בישראל ובעולם, חידושים וטרנדים לשנה הבאה

כירורגיה הפלסטית בישראל ובעולם, חידושים וטרנדים לשנה הבאה.

כאשר אנו מסתכלים במבט כללי על תחום הניתוחים הפלסטיים, קשה לחזות מה יהפוך למיינסטרים בשנת 2024, יחד עם זאת, המגמות בכירורגיה הפלסטית מצביעות על כך שהביקוש לניתוחים פלסטיים המשפרים את ה – WELL BEING  ימשיכו לגדול. ככל שתוחלת החיים גדלה וא/נשים עובדים עד גיל מאוחר הרצון להישאר צעירים  ומושכים, הופך לנפוץ יותר, כשהדגש הוא על המראה הטבעי והרענן.

אם בעשור הקודם שלט המראה המהוקצע, הרי שעיקר ההתמקדות של המנתח הפלסטי כיום הוא  ביצירת תוצאות מרשימות בעלות מראה טבעי, מאוזן והרמוני.

בתחום הגדלות השדיים – השינוי המשמעותי הוא הנטייה להגדלות שדיים בנפחים קטנים יותר וטבעיים יותר בהשוואה לנפחים בעבר, נשים רבות מעדיפות שדיים עם מראה טבעי ואתלטי ולא מראה מלא או גדול. רבות שכבר עברו ניתוח להגדלת השדיים, מבקשות להחליף את המשתלים במשתלים קטנים

יתרה מכך קיימת מגמה של הסרת המשתלים בשדיים כחלק מהרצון לחזור למראה הטבעי.

כחלק מהמגמה של העדפת המראה הטבעי, אנו עדים לשימוש גובר בהשתלת שומן עצמוני היות וניתן להעביר את רקמת השומן של המטופל/ת לחלקים אחרים בגופו/ה כגון: שדיים, ישבן, פנים לעצב ולפסל אותם באופן טבעי וגם כאן ניתן לייצר תוצאות מרשימות. השומן כמעט אצל כולנו מצוי בכמות המספיקה להזרקת נפחים, והיתרון המשמעותי הוא שהוא מספק תוצאות ארוכות טווח.

גם בתחום מתיחות הפנים, רוב המטופלים מעדיפים את המראה הטבעי ובוחרים להיראות כמו עצמם רק טוב לגילם. מנתח פלסטי מיומן יודע מה נדרש כדי לייצר תוצאה טבעית ומאוזנת ומשתמש בטכניקות מתקדמות למתיחת מרכז הפנים, הידוק קו הלסת והרמת הצוואר, הנראים כל כך טבעיים שלא ניתן להבחין בשום סימן להתערבות כירורגית, תוך הסתרת מיקום הצלקת.

יצירת קווי מתאר באמצעות שאיבת שומן ממשיכה להיות הליך ניתוחי מוביל גם בעתיד הנראה לעין, לאור בעיות ההשמנה ועודף המשקל שאוכלוסיות רבות סובלות ממנה.

באמצעות שאיבת שומן ניתן להסיר שומן עודף מהבטן, הירכיים, הישבן, הזרועות, הסנטר והעורף וגם כאן התוצאות הן מרשימות, טבעיות ומאוזנות.

ככלל ד"ר עמיר טוען כי "אנו עדים לפיתוח שיטות ייחודיות המשלבות טכניקות עבודה חדשות, המפחיתות כאבים ומזרזות החלמה והתאוששות מהירים. שיטות אלו לדבריו של ד"ר עמיר מותאמות אישית לכל מטופל/ת תוך הבנת המבנה האנטומי, הכרת מיקום השרירים עם דגש על מינימום צלקות ומראה טבעי ורענן"

דילוג לתוכן