052-5240022

שפתיים // ד"ר אהרון עמיר

קיצור/הרמת שפה עליונה

אחד מהשינויים הבולטים עם הגיל הוא התארכות וצניחה של השפה העליונה. המרחק בין בסיס הנחיריים לקו השפה העליונה מתארך, השפה העליונה הופכת צרה צונחת ומכסה את החלק העליון של שיניים גם בחיוך. שפה העליונה צנוחה או מאורכת יוצרת מראה לא פרופורציונלי ולא הרמוני עם הפנים, וגורמת להדגשה של המראה הצנוח והמבוגר של כל הפנים.

ניתוח זה מתאים לכל אישה או גבר שאצלם השפה העליונה רחבה וצנוחה. ראוי לציין כי לחלק מהנשים והגברים הצעירים קיים מבנה רחב מולד אשר פוגם במראה הפנים, וקיצור והרמה של השפה העליונה מעניק לפנים מראה צעיר ורענן. הזרקת חומצה היאלורונית במשך שנים עשויה ליצור הצטלקות פנימית שתחמיר את הצניחה, ולכן הרמת השפה העליונה מהווה חלופה קבועה במקרים המתאימים לעיבוי שפתיים עם הזרקות. קיימת חשיבות לטיפול מונע להרפס לפני הניתוח אם למנותחת נטייה לכך.

קיצור והרמת השפה העליונה מבוצעת כניתוח נפרד גם בהרדמה מקומית, אולם לרוב משולבת בניתוח  להרמת הפנים. הצלקת הנותרת ממוקמת בבסיס הנחיריים אולם אינה בולטת כיוון שמקבעים את העור לבסיס עצמות האף ומונעים כך התרחבות של הצלקת. בגיל המבוגר יש נטייה לצניחה של זוויות הפה, ובמקרים אלה ניתן לבצע ניתוח של הרמת זוויות הפה בלבד. החתך הקצר ממוקם ממש מעל קו השפה העליונה והוא נעשה מטושטש לאחר ההחלמה.

הרמה וקיצור של השפה העליונה חושפת את הרירית האדומה ומקנה לשפה מראה מלא ורענן. ניתן לשלב הדגשה של הקו התוחם של השפה העליונה עם הזרקה של חומצה היאלורונית.

דילוג לתוכן