מהו תהליך ההחלמה הצפוי של ניתוח מתיחת פנים?

לפני שנגיע לתהליך ההחלמה הצפוי של ניתוח מתיחת פנים שוודאי מדאיג את מי שמתכננת לבצע ניתוח מתיחת פנים נסביר למי הניתוח מתאים וכיצד הוא מתבצע.

לא לכולן קל לקבל את סימני ההזדקנות והם שונים מאחת לאחת.

עם השנים העור הופך לפחות גמיש ומאבד מהמראה הרענן והבריא שלו, הקמטים מעמיקים, באזור העיניים, בלחיים, במצח ובצוואר. השומן בלחיים מתדלדל והעור עם רקמות הפנים צונח מטה. במקרים בולטים בהם רפיון הפנים גדול, כוח הכבידה מושך את כל הפנים כלפי מטה וגבולות הפנים וצוואר מטשטשים. בנוסף, מופיעה הצטברות של שומן מתחת לסנטר.

תופעות אלו מתחילות לרוב בשנות ה-40, אבל ניתן לראות שינוי משמעותי לאחר גיל 50. לכן ניתוח מתיחת פנים מתאים יותר לנשים שמלאו להן 50  כאשר איכות העור והרקמות הפנימיות עדיין טובים. נשים עוברות את הניתוח לא רק כדי להיראות טוב אלא כדי להרגיש טוב יותר וליצור הלימה בין הרגשתן הצעירה לבין המראה המתבגר.

כיצד ניתוח מתיחת פנים מתבצע?

ניתוח מתיחת הפנים נמשך בין שעתיים עד 3 שעות תחת הרדמה כללית ומכוון לטפל בעודפי העור, להדגיש את קו הלסת ועצמות הלחיים, ולהסיר שומן עודף ובעיקר מהסנטר והצוואר. החתכים ממוקמים בקו השיער של הפאות, וממשיכים קדמית ואחורית לאוזניים ובצמוד לקו השיער האחורי. לסיום, מסירים עודפים ומהדקים את העור להדגשת מראה טבעי.

לפני ואחרי תהליך ההחלמה הצפוי של ניתוח מתיחת פנים:

לפני הניתוח יש להימנע משימוש בקרם עם אפקט פילינג ורטינואידים, מחשיפה לשמש, להפסיק לעשן, להפסיק מדללי דם או תוספי מזון מדללי דם כמו אומגה 3 ולאזן את לחץ הדם. באשר למשך הזמן הנדרש להימנעות מעישון יש להתייעץ עם הרופא המנתח.

תהליך ההחלמה:

בתום הניתוח נותרת המטופלת להשגחה משך כ-24 שעות, ורק לאחר מכן מוסרת החבישה.

אצל רוב המנותחות תהליך ההחלמה  הראשוני של ניתוח מתיחת פנים נמשך בין שבוע ל – 10 ימים.

חודש וחצי לאחר הניתוח ניתן לחזור לפעילות גופנית מלאה. רובם של התפרים מתכלים מעצמם, למעט בודדים שיוסרו לאחר כשבוע ימים. החתכים ממוקמים כאמור במקומות נסתרים ולכן כמעט ואינם נראים לאחר 3 – 6 חודשים.

בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח תהיה נפיחות בפנים ולעיתים תלווה בשטפי דם קטנים הנספגים בהדרגה. כאבים ורגישות מקומית הינם קלים וניתן להקל עליהם באמצעות משככי כאבים רגילים כמו אופטלגין. תופעות לוואי נוספות הן איבוד תחושה זמני בלחיים, בצוואר ובאוזניים שמתחדש תוך כחצי שנה, ותחושת מתח פנימי בפנים ובעיקר בצוואר.

אין צורך בטיפול אנטיביוטי לאחר הניתוח. סיבוכים הינם נדירים ועשויים לכלול דימום תת עורי, צלקות בולטות ובמקרים נדירים אף יותר התפתחות זיהום.

ד"ר עמיר מפתח שיטת –

Direct Horizontal Face Lift –

המותאמת אישית לכל מטופל/ת מתוך הבנת הגורמים להזדקנות הפנים והצוואר.

"הליך טוב של מתיחת פנים אמור להצעיר את מראה הפנים ללא חשש! חלפו הימים שבהם ניתוח מתיחת פנים והרמת צוואר נחשבו לניתוחים מורכבים, אין סיבה ממשית להירתע מהמהלך אם בחרת במנתח הנכון."

 

בהיותו משחזר ראש צוואר פיתחתי טכניקה מודרנית למתיחת פנים והרמת צוואר

(Direct Horizontal Face Lift)

המתוכננת לספק שיפור דרמטי במראה. התוצאות הן כל כך טבעיות, עד שאת פשוט נראית צעירה יותר, ואטרקטיבית יותר, מבלי שניתן להצביע שעברת מתיחת פנים.

 

Direct Horizontal Face Lift –

הדור החדש של מתיחות הפנים והרמות הצוואר מבוסס על ידי הידוק שכבת השריר מתחת לעור באמצעות טכניקה רב שכבתית המרימה את הפנים ומחליקה את הצוואר מבלי להיראות מלאכותית.

 

ד"ר אהרון עמיר – בעל 25 שנות ניסיון בכירורגיה פלסטית אסתטית מתקדמת ומשחזרת.

עם מספר רב של מטופלים/ות, סגל מנוסה, הבנה והכשרה ספציפית באזור ראש צוואר, ד״ר אהרון עמיר מציע מיומנות ומומחיות נדירה אפילו בהליכים מורכבים ביותר.

דילוג לתוכן