מתיחת פנים

תהליך ההזדקנות של הפנים מתבטא הן ברפיון וצניחה של הרקמות העמוקות והעור והן באיבוד נפח של רקמת השומן ואף עצמות הפנים. רקמת השומן מאידך עלולה להתרכז באזור המרכזי שמתחת לסנטר ולתרום להיווצרות סנטר כפול וצוואר נפול.

והעמקה של קמטים קיימים בייחוד באזור שמתחת לעפעפיים תחתונים, זוויות הפה, ואיבוד מבנה קו הלסת התחתונה. העור עצמו הופך דק יותר וכלי דם שטחיים מורחבים, ועם נזקי שמש המתבטאים בכתמים כהים או אדומים. הזדקנות העור מואצת גם על ידי עישון ממושך, תרופות שונות, שינויים הורמונאליים, מתח נפשי, ותלויים גם בגורמים גנטיים אישיים.
מטרת הניתוח העיקרית היא החזרת המבנים השונים של הפנים למקומם הקודם וליצור מראה צעיר יותר ועל כן בניתוח מבוצעת למעשה "הרמת פנים" ולא מתיחה. מטרות נוספות בניתוח הן החזרת נפח לפנים בעיקר באזור מרכז הפנים, סילוק עודפי שומן מאזור הסנטר וצוואר וכריתת עודפי עור. חשוב לציין כי הניתוח משפר את מראה העור על ידי פרישתו מעל לשכבות הפנים העמוקות שהורמו אך אינו מטפל באיכות העור באופן ישיר.

מתיחת פנים, כיצד מתבצע?

החתך הניתוחי מבוצע בגבול קו השיער וממשיך סביב האפרכסת ומאחוריה לתוך השיער. אורך החתך משתנה בהתאם למידת ההרמה הנדרשת ועודפי העור ויכול להיות קצר יותר בהתאם, פעולה הקרויה מתיחת פנים קטנה (mini face lift). חתך זה מאפשר את החשיפה של שכבת מעטפת שרירי הפנים (SMAS) אשר מורמת על ידי תפרים פנימיים המעוגנים כלפי מעלה. הצוואר והסנטר מטופלים בהתאם על ידי שאיבה של השומן העודף והידוק של שרירי הצוואר השטחיים (Platysma) היוצרים קפלי עור בולטים במרכז הצוואר. פעולת הידוק שרירי הצוואר מבוצעת במידת הצורך דרך חתך קטן מתחת לסנטר.
הצערת הפנים אינה שלימה ברוב המקרים ללא החזרת נפח חסר על ידי הזרקת שומן של המטופל או המטופלת. שומן המוזרק נשאב מאזורים כמו בטן תחתונה, מותניים, וירכיים ומוזרק לאחר הכנה מתאימה על ידי צינוריות מיוחדות בטכניקה אשר תגדיל את סיכויי הקליטה של תאי השומן.

המצח מטופל במסגרת הניתוח של הפנים והצוואר כאשר לבד מקמטי ההבעה הרוחביים יש צורך בהרמה של הגבות וטיפול בקמטי ההבעה שבין הגבות. החתך המאפשר את הגישה הנוחה ביותר וללא צורך במכשור מיוחד עובר בקו השיער. עור המצח מופרד משכבות השרירים מתחתיו ומאפשר מתיחה והעלמה של קמטי ההבעה תוך הרמה של הגבות, וטיפול ישיר בשרירי ההבעה של המצח והשרירים שבין הגבות. שרירים אלה מוחלשים או מנותקים וכך נמנעת הישנות של קמטי ההבעה במקרים בהם אין מעוניינים בתנועה של המצח והגבות. חתך הניתוח מבוצע כ 1-2 מ"מ אחורית לקו השיער  כך שעם ההחלמה מתאפשרת צמיחה של השיער דרך הצלקת ומסווה אותה ללא פגיעה בשיער עצמו. בגברים אצלם קו השיער אינו מאפשר חתך שכזה  ניתן לבצע הרמה של המצח על ידי מכשור אנדוסקופי או על ידי הרמה ישירה של המצח והגבות המבוצעת על ידי מיקום החתך בתוך אחד מקמטי ההבעה הרוחביים.

צפו בד"ר אהרן עמיר מסביר על ניתוח מתיחת פנים:

ניתוח מתיחת פנים נועד לתקן ליקויים שונים בפנים כתוצאה מגיל והזדקנות העור. ניתוח זה משפר פלאים את המראה הכללי, ומחזיר את האור לפני כל אחת.

ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים עונה על חלקים שונים של שיפור מראה הפנים:

  • הרמת עפעפיים עליונות או תחתונות
  • העלמת נפיחות מתחת העיניים (שקיות)
  • הרמת לחיים שקועות
  • מילוי קמטים
  • הרמת גבות
  • הבלטת עיניים ששקעו פנימה
  • ועוד…

אפשר לבצע ניתוח מתיחת פנים באופן חלקי כאשר אין צורך לבצע ניתוח מתיחת פנים כללי. זהו ניתוח קצר יותר המתאים למצב קל יותר של הזדקנות עור הפנים.

מיומנות ניתוח מתיחת פנים

כדי שהניתוח יצליח, יש לבצע ניתוח מתיחת פנים אצל מומחה לכירורגיה פלסטית בלבד. היות וההליך הוא ניתוחי לכל דבר, עלול להיות לו גם סיכונים מעבר לתוצאה המובטחת.

ד"ר אהרון עמיר מומחה בביצוע ניתוח מתיחת פנים, והוא מבטיח לכל אחת פתיחה של חיים חדשים לאחר הניתוח המוצלח. ידי הזהב שלו שכבר בצעו מאות ניתוחים בעבר, צברו נסיון רב משך השנים ומיומנות רבה בכל מה שקשור אל ניתוח מתיחת פנים בהצלחה מרובה.

כי זה בעצם מה שדרוש ממנתח פלסטי מעולה: יצירתיות, מומחיות ומיומנות טובה, כדי להגיע לתוצאה מקסימלית.

כאן באתר של ד"ר אהרון עמיר תמצאו את התשובה!

קרא עוד על : ניתוחי אף
קרא עוד על : ניתוח עפעפיים

סגירת תפריט

נווטו אלינו