איך לבחור את הכירורג הפלסטי הנכון עבורכם?

מדריך למטופל/ת המתחיל/ה – אילו שאלות לשאול, אילו דברים לבדוק ואיך להיות בטוחים בבחירה.

 

קיבלתם את ההחלטה שאתם מבצעים את הניתוח האסתטי שתמיד חלמתם עליו, יהיו הסיבות

לניתוח הפלסטי אשר יהיו, רגע לפני שאתם עושים את השינוי הדרסטי, מתרשמים מתמונות לפני ואחרי, משווים מחירים ומבקשים המלצות בפורומים השונים ברשתות החברתיות ישנם שני פרמטרים חשובים שצריכים להילקח בחשבון האחד הוא מהי הסיבה האמיתית לשמה החלטתם לעבור את הניתוח הפלסטי ?

והשנייה כיצד לבחור את הכירורג הפלסטי הנכון עבורכם?

 

בראש ובראשונה ניתוח פלסטי הוא עניין של בחירה, אם החלטתם לעבור אותו, בדרך לבטן חטובה, או פנים צעירות ורעננות, שדיים זקופות ומורמות, או אף שתמיד חלמתם עליו, קחו את התהליך ברצינות. העולם סביבנו מוצף בדעות ומידע ממקורות רבים: תקשורת, רשתות חברתיות, חברים ומשפחה. כדי להקל במעט על החיפוש שלכם יצרנו מדריך למטופל/ת המתחיל/ה כיצד לבחור את הכירורג הפלסטי הנכון עבורכם?

 

אל תניחו בטעות שמציאת מנתח פלסטי הינה פשוטה כמו לחפש בגוגל "מנתח פלסטי בקרבתי" ולהתקשר לאדם הראשון שמתאים לבצע את הטיפול.

 

  1. קראו על כישוריו של המנתח

הדרך הנכונה אשר תסייע  לך לבחור במנתח הפלסטי המתאים צריכה להתחיל בבירור חברותו באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. מידע ראשוני זה יבטיח כי המנתח אכן עבר הכשרה מתאימה והינו מומחה מוכר בכירורגיה פלסטית לאחר שעבר את הבחינות ועמד בדרישות המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית בישראל. כדאי גם לבדוק היכן המנתח הפלסטי סיים את התמחותו, והאם עבר הכשרה נוספת באחד מתחומי הכירורגיה הפלסטית בחו"ל. (בחלק מאתרי הבריאות הציבוריים, אתם יכולים ללמוד על בית הספר לרפואה של המנתח הפלסטי, הכשרתו המקצועית, בתי חולים בהם עבד, רשלנות והיסטוריה משמעתית).

 

  1. קחו בחשבון את הניסיון של המנתח

ניתוחים פלסטיים הם מלאכת מחשבת ואומנות מסובכת, לכן חשוב לברר את ניסיונו של המנתח בתחום הכירורגיה הפלסטית וכן את הכישורים הייחודיים לו. חשיבות נוספת יש להישגים ייחודיים של המנתח, חברות בארגונים מקצועיים ותפקידים שמילא יחד עם הכרה בהישגיו על ידי גופים או ארגונים מקצועיים.

כשתחפשו תגלו כי חלק מהמנתחים מומחים בניתוחים פלסטיים ספציפיים, אם כך המנתח הפלסטי אותו תבחרו צריך להיות בין "שלושת המובילים" לניתוח הספציפי אותו אתם מתכוונים לעבור. בררו עם המנתח הפלסטי כמה פעמים בשבוע הוא מבצע את הניתוח שאתם מעוניינים לעבור, בחמש השנים האחרונות.

 

  1. בקשו להתרשם מתמונות לפני ואחרי הפרוצדורה

כדאי לבדוק תמונות של לפני – אחרי של מטופלים אשר עברו את הפרוצדורה אצל המנתח הפלסטי.

תמונות אלו עשויות ללמד על מגוון המקרים בהם מטפל המנתח בכל תחום של הכירורגיה הפלסטית, מידת ההצלחה והעקביות בתוצאות הניתוחים. בנוסף לכך ניתן להתרשם מהפרטים הנוגעים לכל ניתוח כמו צלקות,

סימטריה, מראה טבעי, מאוזן ואותנטי.

 

  1. בדקו בקורות של מטופלים

בקורות ותגובות של מטופלים עשויות אף הן ללמד על אישיותו של המנתח הפלסטי, התקשורת עם המנתח

הפלסטי ומידת שביעות  הרצון ממנו ועד כמה המטופלים סומכים על הרופא. בקורות אלו מלמדות על מהלך

הטיפול כולו, משלב הייעוץ ועד להחלמה. בייחוד אלו המתייחסות לחוויות המטופלים ביצירת קשר עם המרפאה,

זמני ההמתנה, סביבת המרפאה האינטראקציה עם צוות  המרפאה והטיפול שניתן לבעיות שהופיעו במהלך הטיפול.

ניתן לבקש לשוחח עם מטופלים קודמים ולקבל חוות דעת ישירה על המנתח הפלסטי, הטיפול או הניתוח ומידת

שביעות הרצון מהתוצאה.

 

  1. הכינו רשימה של שאלות בבית

ידוע כי בפגישת הייעוץ ההתרגשות רבה וקיימת נטייה לשכוח שאלות רבות שמטרידות אתכם. הכינו רשימת שאלות מבעוד מועד והביאו אותה לפגישת הייעוץ. ייתכן שתרצו לברר לגבי התאמת המרכז הרפואי בו מנתח הרופא, תהליך הטיפול, המעקב וההתאוששות, מה צריך להביא ליום הניתוח, כיצד מתבצע התשלום וכן הלאה. בסוף פגישת הייעוץ בדקו האם כל שאלות ה'מה ואם' שלכם נענו?

 

  1. תקשיבו לתחושת הבטן שלכם

העדיפו את המנתח שנוח לכם איתו. מערכת היחסים עם המנתח שבחרתם הינה שותפות לכל דבר ועניין, בדקו האם אתם מרגישים תחושת אמון, ביטחון ורוגע עם המנתח שבחרתם. תחושת הבטן שלכם לעולם לא משקרת. חשבו האם תרגישו בנוח שמנתח זה יטפל בכם גם אם יתעורר משהו בלתי צפוי.

 

בתהליך בחירת המנתח הפלסטי הטוב ביותר עבורכם' עליכם לשקול את הפרמטרים המצוינים כאן, אולם אין תחליף לפגישת ייעוץ אישית עם המנתח הפלסטי שמאפשרת התרשמות בלתי אמצעית מהמנתח וצוות המרפאה וקבלת מידע רלוונטי וחיוני עבורכם תוך התאמת ציפיות ריאלית.

 

אתם עושים צעד גדול ותהליך הבחירה יכול להיות מעט מבלבל, אנו רוצים שתרגישו בטוחים בהחלטה שלכם לפני ואחרי ההליך שלכם. כדי להקל על התהליך אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ 1:1 עם ד"ר אהרון עמיר – מומחה לכירורגיה פלסטית אסתטית ומשחזרת, נבחר ע"י מגזין 'פורבס' כפלסטיקאי הטוב ביותר, הידע, הניסיון המקצועי והגישה האסתטית שלו יעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה חייגו 052-5240022