הרמת פנים עם חוטים

הרמת פנים עם חוטים משוננים מאפשרת במקרים המתאימים תוצאה המתקרבת לזו של ניתוח. חוטים אלה מוחדרים מתחת לעור תחת הרדמה מקומית ומאפשרים מתיחה, הרמה וכיווץ של האזור המטופל בפנים בעזרת זיזים חד כיווניים.

החדרת החוט מתבצעת דרך צינורית או מחט חלולים או בעזרת מחט ארוכה אליה מחובר החוט ועם הכיוון של הזיזים. משיכה של החוט המשונן לאחר החדרתו לכיוון הנגדי גורמת לפרישה של הזיזים ועיגון של החוט ברקמה התת עורית.

כיווץ בלבד של האזור המטופל יוצר הרמה והבלטה אולם מחייב לעיתים שימוש במספר חוטים לקבלת תוצאה משמעותית. על מנת לשפר את העיגון של החוטים בשכבה התת עורית ולאפשר משיכה והרמה ניכרים, מועבר קצה החוט בזווית חדה לאחור וכך מתאפשר גם כיווץ נוסף של העור הסמוך.

הרמת פנים עם חוטים, כיצד?

הרמת הלחיים מצריכה עיגון משמעותי יותר והחוטים מעוגנים אל מעטפת שריר הלעיסה ברקה בעזרת חוטים משוננים המותאמים לאזורי פנים שונים ועם שיטות החדרה ייעודיות ניתן לבצע הרמת פנים עם חוטים ביעילות ודיוק מרביים. כאלה הם החוטים המיוצרים על ידי חברת Promoitalia ונושאים את השם המסחרי .Happy Lift חוטים משוננים אלה קיימים במגוון אורכים ומשולבים עם מחטים באורכים וצורות שונות. אזורי הפנים אליהם מכוון הטיפול בחוטים משוננים אלה הם הגבות, הלחיים, קו הלסת התחתונה, האזור התת לסתי והצוואר.
התוצאה הראשונית הינה מרשימה אולם מלווה לעיתים באי סדירות של האזור המטופל בעיקר עקב הכיווץ של האזור המטופל. אי סדירות של העור כמו גם משיכה שנראית לעיתים לעין, משתחררים בהדרגה ונעלמים תוך עשרה ימים עד שבועיים יחד עם דימומים קטנים ונקודות ההחדרה של המחטים בעור. טיפול משמעותי זה מלווה באי נוחות עד כאב ואלה משתפרים בהדרגה תוך יומיים שלושה. בימים ראשונים אלה יש להימנע מלחץ מקומי ושכיבה על הצד וכן יש להתחיל טיפול אנטיביוטי פומי למשך שבוע ימים. חשיפה מבוקרת לשמש משך החודש הקרוב לאחר הטיפול תקטין את הסיכוי לפיגמנטציות ונזק קרינה מצטבר.

עם התייצבות המראה המורם לאחר כשבועיים ימים, ממשיך תהליך פיזיולוגי של ריפוי והתחדשות של הרקמות התת עוריות שניתן לראותו על פני כשנה לערך והוא משתמר לתקופה של כשלוש שנים. למרות זאת, יש מקום להחדיר חוטים נוספים לאחר תקופה של כשלושה עד ארבעה חודשים על מנת להשלים או לחזק את התוצאה באזורים שונים על פי הצורך. פעולה נוספת זו מומלצת בעיקר במקרים בהם קיים דלדול עור ניכר או מבנה פנים מלא. השלמת המראה הרענן מושגת במקביל על ידי שימוש במילוי נפח חסר על ידי ג'ל של חומצה היאלורונית או שומן עצמוני.

עוד על ניתוחים פלסטיים