מתיחה בחוטים

מתיחה בעזרת חוטים המוחדרים מתחת לעור היא פעולה הניתנת לביצוע כטיפול במרפאה ובהרדמה מקומית של האזור המטופל. החוטים המוחדרים מתחת לעור הינם חוטים משוננים מחומר נספג הנאחזים ברקמות התת עוריות ומאפשרים הרמה של האזור המטופל וכן מיצוק של העור והרקמה התת עורית. האפקט המכני הראשוני של מתיחה בחוטים והרמה הנוצר על ידי החוטים המשוננים מוחלף בהמשך ביצירת רקמת חיבור חזקה אשר אף מחזקת את התוצאה הראשונית. תהליך זה מתייצב לאחר כשלושה עד ארבעה חודשים ומעצים בהדרגה את התוצאה הראשונית.

מלבד חוטים משוננים שונים קיימים חוטים נספגים שעליהם מושחלים קונוסים קטנים מאותו חומר ומבנה זה מאפשר את האחיזה  ברקמה בדומה לשיניים. החוטים נבדלים זה מזה אמנם בחומר ממנו הם מיוצרים אך ההבדל העיקרי הוא אופן ההחדרה והקיבוע מתחת לעור.

מתיחה בחוטים, כיצד מתבצע?

הטכניקה המקובלת להחדרה היא בעזרת צינוריות עדינות בהן מושחלים החוטים או על ידי מחט ארוכה שאליה מחובר החוט. כיוון ההחדרה הינו מקביל לכיוון שאליו רוצים להרים את האזור המטופל או בניצב אליו כאשר המטרה היא לאסוף את הרקמה לקבלת מליאות והרמה משולבים כמו באזור קדמת הלחיים. הזיזים הקטנים בחוטים מאפשרים אחיזה ברקמה לצורך משיכה והרמה אך אלה אינם מספיקים לקבלת תוצאה משמעותית וארוכת טווח.
מסיבה זו יש צורך לעגן את החוטים ברקמה התת עורית, להצליב אותם ולעתים לעגן אותם בנקודה יציבה כמו למעטפת שריר הלעיסה ברקות. עקרון זה מאפשר הרמה משמעותית עם מספר חוטים קטן באזור הלחיים וקו הלסת התחתונה בחוטים מסוג Happy Lift. חוטים משוננים אלה המיוצרים על ידי חברת Promoitalia מגיעים במידות אורך וצורות החדרה מגוונות המאפשרות התאמה מרבית לטיפול באזורי הפנים השונים ואף באזורי גוף אחרים כמו זרועות ודופן הבטן.
יש להזכיר כי קיימים חוטים חלקים ללא זיזים המוחדרים מתחת לעור והשימוש בהם נעשה לצורך מיצוק העור ושיפור הקמטים העדינים בעיקר. חוטים אלה מוחדרים בעיקר בניצב לקמטים ותורמים ליצירת רקמת חיבור מוצקה יותר מתחת לאזור המטופל.

תקופת ההחלמה לאחר הטיפול של מתיחה בחוטים משוננים תלויה בכמות החוטים המוחדרים, באזור המטופל, ובצורת ההחדרה והעיגון. ככל שהטיפול יותר משמעותי כמו לאחר החדרת חוטים מסוג Happy Lift ללחיים נגרמת אי נוחות משמעותית המצריכה לעתים שימוש במשככי כאבים ונמשכת יומיים שלושה. יש צורך בטיפול אנטיביוטי למשך כשבוע ימים על מנת למנוע זיהום של האזור המטופל וכן להימנע מחפיפת השיער למשך 48 שעות. הנפיחות וסימני המתיחה נעלמים ברובם לאחר שלושה עד חמישה ימים, אולם דימום תת עורי נספג לאחר שבוע עד עשרה ימים.
התוצאה המתקבלת בעקבות טיפול ההרמה בחוטים מסוג Happy Lift משתמרת לתקופה של כשלוש שנים בניגוד לחוטים אחרים שהנם אפקטיביים לתקופה של מספר חודשים עד שנה. החדרת חוטים נוספים לאחר כשלושה חודשים מאפשרת לשפר את התוצאה ולהאריך את הנראות שלה. תוספת של נפח חסר לפנים על ידי הזרקה של חומצה היאלורונית או שומן עצמוני וכן הזרקת בוטוקס על פי הצורך, משלימים את המראה הרענן והטבעי.

דילוג לתוכן