מתיחת פנים בחוטים

מתיחת פנים ובעצם הרמת פנים היא פעולה ניתוחית שמטרתה להחזיר את הרקמות הנפולות למקומן בעזרת תפרים פנימיים ולהסיר את עודפי העור באזור המצח, עפעפיים, צדי הפנים והצוואר. הניתוח מבוצע דרך חתכים מבוקרים המאפשרים גישה לרקמות העמוקות וצלקות נסתרות. תוצאות הניתוח המידיות ניכרות היטב אולם משך ההחלמה הארוך יחסית, סיבוכים אפשריים, צלקות ניכרות ועלות גבוהה, הינם סיבות אפשריות להימנע מניתוח.

גם במקרה בו נדרשת הרמה מזערית לשפור מראה עצמות הלחיים, קו הלסת התחתונה והצוואר, הניתוח לרוב אינו בעדיפות הראשונה. טיפולים מקובלים נוספים להצערת הפנים הינם הזרקות של בוטולינום טוקסין (Botox®, Dysport®), חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית, הזרקת שומן עצמוני, או קילוף העור בלייזר או בכימיקלים שונים.
טיפולים אלה מהווים פעולות משלימות להרמת פנים ומבוצעות לפני ניתוח או אחריו או כטיפולים חוזרים לשיפור ושימור המראה.

מתיחת פנים בעזרת חוטים:

תחליף יעיל לניתוח הרמת פנים במקרים המתאימים לכך, הוא מתיחת פנים בחוטים המבוצעת על ידי הרמה של אזורים שונים בפנים בעזרת חוטים משוננים המוחדרים מתחת לעור הפנים. בעזרת חוטים אלה ניתן להרים את שכבות הפנים העמוקות ולכווץ ולהדק את העור הרפוי.
השימוש בחוטים משוננים לצורך מתיחת פנים בחוטים החל בתחילת שנות התשעים ובתחילה יוצרו מניילון שנותר בגוף. דור החוטים המשוננים החדש מיוצר מחומר מתכלה המתפרק בגוף בהדרגה משך מספר חודשים.

החדרת החוטים לפנים מתבצעת במרפאה תחת הרדמה מקומית בעזרת מחטים ארוכות. החוטים המשוננים מעוגנים ברקמה התת עורית ונמתחים מעלה אל נקודות ההחדרה במצח, ברקה וצדי הצוואר. מספר החוטים המוחדר לאזור המטופל מותאם למידת ההרמה הנדרשת בכל מקרה והאזור המטופל.

טכניקה נכונה של החדרת החוטים ועיגון יציב שלהם מאפשר הרמה ניכרת של האזור המטופל כמו באזור הלחיים שם מעוגנים 2 – 6 תפרים בכל לחי אל הרקמה העמוקה שמעל לשריר הלעיסה ברקה וקדמית מעט לאוזן. האפקט הראשוני של מתיחת פנים עם חוטים הינו מכני ומתייצב משך מספר שבועות.

עם זאת מתחיל תהליך פיזיולוגי של יצירת רקמת חיבור חזקה סביב התפרים כחלק מתהליך הפירוק שלהם. רקמת החיבור הולכת ומתחזקת ואחראית לשיפור הדרגתי של התוצאה ושימורה למשך זמן שעד 3 שנים לפחות. ניתן לשפר את התוצאה של מתיחת פנים בחוטים על ידי החדרת חוטים נוספים לאחר 3 – 4 חודשים באזורים שכבר טופלו או באזורים אחרים עד כדי קבלת תוצאה הדומה לזו המושגת בניתוח.

שיפור נוסף למראה הרענן מושג על ידי שימוש בחומרי מילוי או בוטוקס למשל אותם ניתן לשלב במהלך הטיפול של מתיחת פנים עם חוטים.

קראו עוד על ניתוחים פלסטיים

דילוג לתוכן