ניתוחים אסתטיים של הפנים בפרספקטיבה משחזרת

ניתוחים אסתטיים של הפנים מהווים חלק משמעותי מכלל הניתוחים האסתטיים. מגמת האנטי אייגי'נג והמודעות ההולכת וגוברת אליה, תרמו לשכיחות הגדלה של ניתוחים אלה בקרב גברים ונשים כאחד. ניתוח מתיחת פנים הינו המורכב מבין הניתוחים האסתטיים של הפנים ומבוצע על ידי בשגרה. בנוסף, מבוצעים ניתוחים אסתטיים גם בעפעפיים, מצח, אף ואוזניים. מובן שהטיפול הניתוחי באזורים אלה משולב על פי הצורך במקרה המתאים.

הסיבה הנפוצה ביותר לניתוחים אסתטיים של הפנים היא אמנם הזדקנות על היבטיה השונים, אולם ניתוחים אסתטיים מבוצעים גם לפתרון בעיות אסתטיות מולדות, כגון באף ובאוזניים. מטופלים המגיעים אלי עם בעיות אסתטיות שלאחר טראומה, מחייבים לעיתים גישה בלתי שגרתית בטיפול שאני מציע. במקרים אלה, אני מיישם באופן תדיר את עקרונות הכירורגיה הפלסטית המשחזרת.

הגישה שלי לניתוח מתיחת פנים אינה מתייחסת לטכניקה ניתוחית בלבד, אלא שמה דגש על הצרכים הייחודיים  של כל מטופל או מטופלת. עקרונות הטיפול במתיחת פנים מחייבים התייחסות משחזרת כוללת על מנת להשיג תוצאה טובה. מכיוון שכך, הטיפול משלב גם שימוש בחומרי מילוי, אשר השימושי ביותר הוא הזרקת שומן של המטופל לאזורי פנים שונים. החזרת מבנה רקמות הפנים למקומם במסגרת הניתוח לא מספק פתרון מלא לתהליך ההזדקנות הגורם בחלקו לחסר בנפח הפנים, ועל כן הזרקת שומן הפכה לחלק בלתי נפרד מניתוח מתיחת פנים. הגישה המשמרת בניתוח באה לידי ביטוי בהרמה ובקיפול טבעתי של רקמת ה SMAS באופן שיעניק מראה צעיר וטבעי הן בטווח המיידי והן לאורך שנים תוך החלמה מהירה. מתן פתרון מותאם למטופל מאפשר במקרים נבחרים שימוש בחתכים קצרים מהרגיל. הרמת צידי הגבות הינה פעולה המשולבת על ידי במקרים של ניתוח עפעפיים עליונים ומבוצעת דרך החתך המשמש לעפעפיים העליונים. הגישה הניתוחית לעפעפיים תחתונים נעשית ברוב המקרים דרך הלחמית של העפעפיים התחתונים ומונעת את הצורך בצלקת חיצונית.

ניתוח אף מחייב התייחסות לאספקט התפקודי על מנת למנוע בעיות נשימה לאחר הניתוח. לעקרון זה חשיבות בהשגת תוצאה בעלת מראה טבעי שמשמעותו בדרך כלל כריתה זהירה של סחוסים ורירית האף. ברור, שבמקרים בהם קיימת הפרעה לנשימה קודם לניתוח, יש צורך באבחון מוקדם ומתן פתרון ניתוחי מתאים.
בניתוח אוזניים, אני מעדיף את הגישה הפתוחה,אשר מאפשרת טיפול מדויק בסחוסים תוך הימנעות משימוש בתפרים פנימיים וקבלת תוצאה יפה.
ללא ספק, ניסיוני בכירורגיה משחזרת של אזור הראש והצוואר מהווה עבורי יתרון בגישה לניתוחים האסתטיים. הכרת האנטומיה המורכבת באזורים אלה, יחד עם הצורך במתן פתרון במקרים מורכבים של חסר, העניקו לי ניסיון רב והבנה מעמיקה למתן פתרון ניתוחי מתאים..

קראו עוד על ניתוחים פלסטיים
קראו עוד על ניתוח עפעפיים

דילוג לתוכן