ניתוח עפעפיים

הטיפול הניתוחי בעפעפיים מבוצע בנפרד או כחלק מהניתוח בפנים והצוואר. ניתוח בעפעפיים בלבד תורם למראה פנים רענן וצעיר יותר ומטרתו טיפול בעודפי העור ובלט של כריות השומן סביב גלגל העין.

בניתוח של העפעפיים העליונים יש להתייחס בהערכה שלפני הניתוח גם למידת הצניחה של הגבות והצורך בתיקון המנח שלהן וכן לצניחה של העפעף עצמו ביחס לאישון העין. החתך הניתוחי בעפעפיים העליונים ממוקם בקפל טבעי 7 – 10 מ"מ מהקצה התחתון של העפעף. בניתוח מוסרים עודפי העור אך יש צורך ברוב המקרים גם להסיר חלק מכרית השומן הפנימית הנוטה לבלוט מעל לזווית העין הפנימית. החתך הניתוחי מאפשר גישה גם לגבות לצורך הרמה שלהן בעיקר בחלק החיצוני של הגבות וכן לטיפול בשרירי ההבעה שבין הגבות.

הגישה של ניתוח עפעפיים התחתונים ניתנת לביצוע ברוב המקרים דרך הצד הפנימי של העפעף לצורך הסרה של מקטעים משלושת כריות השומן הנוטות להתבלט. כאשר קיימים עודפי עור או עור ושריר מטופלים אלה דרך חתך כ 1 – 2 מ"מ מגבול העפעף התחתון. חתך זה מאפשר הידוק של העור ושרירי העפעף התחתון בעיקר הצידה ומעט כלפי מעלה ליצירת מראה אחיד והרמוני בין העפעף התחתון והלחי. אזור זה מטופל באופן ישיר גם על ידי הזרקת שומן של המטופל כחלק מהחזרת הנפח החסר לפנים, ולעיתים על ידי הכנסת משתלים ייעודיים או שתלים של סחוס או מעטפת שריר לעיבוי ותמיכה של העפעף התחתון.

ניתוחי עפעפיים

הניתוח שיעשה לך מראה צעיר!

אחד הניתוחים הפופולריים בתחום האסתטיקה הוא ניתוחי עפעפיים. אי אפשר להשוות בין מראה פנים עם עפעפיים שמוטות ונפולות, לבין פנים עם עפעפיים מורמות. כל ההבעה משתנה, והמטופל מקבל צורה צעירה ורעננה.

מי צריך ניתוחי עפעפיים

ניתוחי עפעפיים מיועדים למעשה לצורך שיפור מראה העפעפיים אשר צנחו עם השנים. בדרך כלל הגיל בו אנשים מתחילים לחשוב על הניתוח הזה הוא גיל ארבעים ומעלה. אז מתחילים השרירים להיות נפולים יותר ולאבד מיציבותם, ויש כאלה ששריר העפעף נחלש עוד יותר ומתחיל לצנוח כלפי מטה, לכיוון העין.

לפעמים מדובר בעור עודף שנמצא מעל העפעף ומפריע לפעולת הראיה. זה יכול להיות פגם מולד או שנוצר במשך הזמן. גם מי שסובל מליקוי זה יכול להעזר על ידי ניתוחי עפעפיים ולפתור את הבעיה.

איך עושים ניתוחי עפעפיים

במהלך ניתוחי עפעפיים ראשית כל מסירים עודף של עור הנמצא מעל העינים ומפריע לשדה הראיה או מבחינה אסתטית. כמו כן מותחים את שרירי העפעפיים כלפי מעלה, ואת כל האזור שסביב העין כך שהוא יראה מוצק יותר ומתרומם כלפי מעלה. התוצאה הישירה היא: עיניים פקוחות יותר לרווחה, מורמות ומתוחות.

קרא עוד על: ניתוחים פלסטיים
קרא עוד על: מנתחים פלסטיים