ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח אסתטי המתבצע בנשים שחזן נפול כתוצאה מסיבות שונות.

גוף האדם הוא דינמי ולאורך השנים הוא עובר שינויים רבים. בגוף האישה חלים שינויים דרסטיים במיוחד בעיקר עקב שינויים הורמונליים הנובעים מהריונות, לידות והנקות וגם מהעלייה בגיל. ניתוח הרמת חזה מטפל בתופעה של שדיים נפולים כתוצאה ממגוון סיבות, ביניהן לידות והנקות, גיל מתקדם אך גם שדיים שמשקלם כבד במיוחד בנשים צעירות יותר.

מתי עושים ניתוח להרמת חזה ואיך הוא מתבצע?

ניתוח להרמת חזה, על אף שהוא לאו דווקא נעשה בעקבות לידה או הנקה, מומלץ לבצע לאחר סיום פרק הלידות וההנקות בחיי האישה, כיוון שאז השינויים בחזה לרוב נעצרים או מאטים ובשלב זה סביר שתוצאות הניתוח יישמרו לאורך זמן רב יותר. למרות זאת, קיימים מקרים בהם ניתן לבצע הרמת חזה לפני השלב הזה, כמו למשל אם צניחת השדיים התרחשה כתוצאה מירידה דרסטית במשקל או כתוצאה משדיים כבדים המושכים את החזה כלפי מטה, אם כי במקרה כזה עדיף לשקול דווקא הקטנת חזה. בין היתר, ניתן לשלב בין הניתוחים הללו- הרמת חזה עם הקטנה או הגדלה, תלוי במטופלת.

ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח פשוט יחסית, אך הוא מתבצע תחת הרדמה כללית במרבית המקרים. לפני הניתוח נדרשת הכנה מקדימה מקיפה ביותר, הכוללת בדיקה של הרופא והתאמה של הניתוח, ביצוע בדיקות דם ובמקרים מסוימים ייתכן והמטופלת תישלח לבצע צילום חזה לפני הניתוח. כמו כן, זהו ניתוח הדורש צום מקדים של כ-8 שעות. במהלך הניתוח הרופא יבצע חתכים בשד בהתאם לרמת הצניחה של השדיים. לאחר מכן, הרופא מסיר עודפי עור ותופר את השד בחזרה. הצלקת הניתוחים בחלק מהמקרים תהיה מסביב לפטמה ובמקרים אחרים היא תהיה סביב לפטמה ולאורך השד. ההתאוששות מהניתוח איה קשה במיוחד, אך ייתכן והמטופלת תחוש כאבים בחזה בימים שלאחר מכן. כמו כן, כמו בכל ניתוח, ייתכנו סיבוכים אפשריים, אך רובם נדירים.

אתן מוזמנות ליצור קשר עם הקליניקה של ולקבוע פגישת ייעוץ.

קראי עוד על ניתוח להגדלת חזה
קראי עוד על ניתוח הקטנת חזה

דילוג לתוכן