ניתוח אוזניים

ניתוח אוזניים

חזרה לכתבות

אוזניים בולטות או בעלות פרופורציות לא נכונות הן תופעה שכיחה יחסית שעלולה לגרום לסבל רב. בואו ללמוד על ניתוחי אוזניים

האוזניים הן איבר שכמעט אין אפשרות להתעלם ממנו, במיוחד לנערים או גברים בעלי שיער קצר אך גם לבנות, שכן השיער לא יכול להיות פזור באופן קבוע ולהסתיר. בעיות אסתטיות באוזניים אינן דבר נדיר במיוחד. ישנו מגוון של בעיות כמו אוזניים בולטות, חוסר פרופורציה בין שתי האוזניים, תנוכים גדולים מדי, אוזניים מקופלות ועוד.

בעיות אלה אינן פוגעות בשמיעה או בבריאות, אך הן בהחלט עלולות לגרום לסבל ברמה החברתית ולדימוי עצמי נמוך. לכן מומלץ לבצע ניתוח לתיקון הבעיות הללו. ניתוחי אוזניים הם ניתוחים יחסית פשוטים וניתן לבצעם מגיל יחסית מוקדם.

ניתוחי אוזניים אסתטי

כאמור, באמצעות ניתוחי אוזניים פשוטים יחסית ניתן לתקן כמעט את כל סוגי הבעיות האסתטיות הקשורות לאוזניים. אצל ילדים ובני נוער זהו דבר חשוב מאוד, כיוון שבגילאים הללו מתבססת הדימוי העצמי וכל דבר קטן במראה שאינו מוצא חן בעיני הילד או הילדה עלול לגרום לסבל, גם מצד החברה. תמיד אומרים שילדים יכולים להיות אכזריים וזה הרבה פעמים נכון. לכן, מדובר בניתוח חשוב על אף שמשמעותו אסתטית בלבד.

בפגישת הייעוץ, יבדוק את המטופל/ת ויתאים לו/לה בדיוק את הניתוח הנדרש ודרך הטיפול. תקבלו הסבר על כל התהליך מתחילתו ועד סופו. בילדים ובני נוער, מומלץ לבצע את הניתוחים הללו בזמנים של חופשים ארוכים, כמו חופשות חגים או החופש הגדול, כיוון שנדרש פרק זמן של שבועיים –שלושה של הליכה עם התחבושת וכך ניתן למנוע מבוכה מצד הילד/ה.

בדרך כלל הסיבות לפנייה לניתוח אוזניים הן בשל אוזניים בולטות- תופעה די שכיחה בקרב האוכלוסייה אך ישנם מקרים בהן הבליטה קיצונית במיוחד, לפעמים ישנן פרופורציות לא נכונות באוזניים כמו תנוכים גדולים במיוחד, או אוזניים בגודל שונה באופן בולט לעין במיוחד.

ניתוחי אוזניים הם, כאמור, לא מסובכים במיוחד. הם מתבצעים תחת הרדמה מקומית וטשטוש אך בילדים קטנים יותר לעיתים מתבצעת הרדמה מלאה כדי להבטיח חוסר תנועה במהלך הניתוח. הניתוחים אורכים בין שעה וחצי עד שעתיים, לא יותר מכך. ההחלמה מהם גם היא פשוטה יחסית, אם כי ייתכנו כאבים או שטפי דם במקום הניתוח והם עוברים לאחר מספר ימים. בסיום הניתוח תקבלו הסבר מלא על תקופת ההתאוששות ועל מה שצריך לעשות. ברוב המקרים השחרור יהיה מספר שעות לאחר הניתוח ובמקרים אחדים תיתכן השארה להשגחה של לילה אחד.

אם כן, ניתוחי אוזניים הם לא מסובכים ומומלץ לבצע אותם במידת הצורך על מנת לשפר את איכות החיים ואת הדימוי העצמי.

אתם מוזמנים ליצור קשר בכל עת ולהגיע לפגישת ייעוץ בנוגע לניתוחי אוזניים אצל ד"ר אהרן עמיר.

קראו עוד על מנתחים פלסטיים
קראו עוד על מתיחת פנים

דילוג לתוכן