כירורגיה פלסטית

כירורגיה פלסטית- ניתוחים לצורך שחזור

כירורגיה פלסטית מבוססת על שני ענפים מרכזיים. האחד הינו הענף האסתטי המתרכז בניתוחים ואמצעים רפואיים לצורך שינוי המראה החיצוני, כמו ניתוחים להגדלת חזה או שינוי מראה האף שהם נפוצים מאד בהקשר זה. הענף השני שהינו מרכזי ומהותי ביותר הינו הענף השחזורי. מטופלים רבים מגיעים אל כירורגיה פלסטית במסגרת תכנון טרום ניתוחי או לאחר שעברו ניתוחים ששינו לחלוטין את המראה החיצוני שלהם עקב כריתת חלקים מהפנים לאחר ניתוחים להסרת גידולים או טראומה. במקרים אלו נדרשת כירורגיה פלסטית מורכבת שתכליתה הינה שחזור של המראה הקודם בהתאם לצרכים הייחודיים של המטופל. מנתח פלסטי מומחה נדרש במקרים אלה לבנות מחדש את הפנים, השד ועוד.

שימוש בכירורג פלסטי לצורך חזרה לאיכות חיים ותפקוד נורמטיבי:

כירורגיה פלסטית הינה הליך רפואי לכל דבר. משמעותה באופן קונקרטי אינה חיים אולם היא בהחלט מהווה אמצעי להחזרה לחיים לאחר שלב חריף של מחלה או פציעה. דימוי עצמי מבוסס בין השאר על מידת הנוחות שיש לאדם עם גופו, עם פניו ועם שאר מראהו החיצוני. כאשר מראה זה נפגע עד לכדי הסרת חלקי עור, הוצאת גידולים ועוד, ניכר כי בחלק מהמקרים האדם חש קושי עצום להתמודד עם מראהו דבר שעשוי למנוע ממנו לצאת מביתו, לחזור לעבודה ואפילו להיפגש עם קרוביו. על כן, באמצעות כירורגיה פלסטית נוצרת הזדמנות של ממש לחזור לתחושת דימוי גוף מספקת, לחזור לחיים ולחזור לאיכות חיים.

התפתחותיות בתחום הכירורגיה הפלסטית:

כירורגיה פלסטית מהווה ענף רפואי שבו ניכר פיתוח רב המתקיים ללא הפוגה. זאת מכיוון שהמודעות לחשיבות של דימוי גוף גבוהה ודומיננטית יותר בתפיסה הרפואית המודרנית. נוסף על כך, מדובר בתחום רפואי שדורש שפע של יצירתיות, אומנות של ממש. כל מטופל מביא עמו צרכים שונים ואף כי בבסיס כירורגיה פלסטית עושים שימוש באותם כלים, עבור כל מטופל יש ליצור פתרון חדש שהינו ייחודי אך ורק עבורו. על כן מאז ומתמיד נדרשה כירורגיה פלסטית לחדשנות והאמצעים הטכנולוגיים המתקדמים יחד עם המיומנות והחשיבות של התחום מעודדים פיתוחים רבים המאפשרים כירורגיה פלסטית איכותית יותר.

קראו עוד על: ניתוחים פלסטיים – ד"ר אהרון עמיר.
קראו עוד על: מנתחים פלסטיים