ניתוחי אף

מראה אסתטי של האף הינו משמעותי לכל הפנים בעיקר עקב היותו המבנה המרכזי והבולט ביותר. גודל האף נמצא ביחס ישיר לשליש הפנים העליון והתחתון ובעיקר לסנטר. מסיבה זו, יש להתייחס לאזורים אלה ולשקול הגדלה של הסנטר או הקטנה שלו על פי הצורך.

הטיפול האסתטי באף מתייחס לציר האף, גובה האף ואורכו, המנח של קצה האף והמחיצה וגודל הנחיריים וצורתם. הניתוח מבוצע בחתכים פנימיים דרכם חושפים את השלד הסחוסי והגרמי של האף ומטופלים בהתאם. במקרים בהם יש צורך בחשיפה גדולה יותר בעיקר של הסחוסים בקצה האף מחוברים החתכים הפנימיים בחתך עורי העובר לרוחב מחיצת האף כמו בחלק מהמקרים בהם מבוצע ניתוח מתקן או ניתוח מורכב של האף. ניתוחים אלה מבוצעים לאחר גיל 16 בנשים ולאחר גיל 17 בגברים, בדרך כלל במקביל להשלמת הגדילה.
הטיפול הניתוחי בהפרעות נשימה דרך האף מבוצע בנפרד או בשילוב עם תיקון אסתטי. מעבר האוויר באף מושפע בעיקר ממנח המחיצה, גודל הקונכיות, וגודל פתחי כניסת האוויר החיצוני והפנימי. הגישה הניתוחית האופטימאלית נעשית תוך שימוש באנדוסקופ ובדרך כלל בשילוב של מנתח א.א.ג..
ניתוחים מתקנים לאחר ניתוחי אף אסתטי קודם מבוצעים בדרך כלל כשנה לאחר מכן, על מנת לאפשר קיבוע של תוצאת הניתוח הראשון ושיפור באיכות הצלקות הפנימיות. ניתוחים מתקנים מחייבים בדרך כלל חשיפה נרחבת ולעיתים קרובות יש צורך בשימוש בשתלי סחוס הנלקחים ממחיצת האף, סחוסי האוזניים או הצלעות לצורך שחזור שלד האף והחזרת מראה ותפקוד תקינים.
 

צפו בד"ר אהרן עמיר מסביר על ניתוח אף:

ניתוח אף הוא ענין למומחים, היות והוא דורש ידע ומיומנות מקצועיים. יש לברר היטב אחר מנתחי אף מעולים לפני שניגשים לניתוח, אחרת עלולים לצאת עם נזק מיותר.

מנתחי אף

מנתחי אף הינם מומחים בתחום הניתוחים הפלסטיים ודווקא הטובים ביניהם. לא קל לנתח את האף ולשמור על צורה נכונה, רק כאלה שצברו נסיון בניתוחים מסוג זה יכול לגשת להיות מנתחי אף.

אומנות מנתחי אף

על מנתחי אף אמורים להיות אומנים של ממש, ומלבד זאת:
א. יצירתיים – על מנת לבנות צורת אף בהתאם למבנה הפנים.
ב. בעלי ידע רפואי – האף הוא איבר הנשימה, וחשוב לא לגרום לפגיעה משמעותית.
ג. דיוק – אף הוא אמצע הפנים, ואחד האיברים הבולטים ביותר. חשוב לדייק בניתוח, ליצור סימטריה בין שני צידי האף ולא לחרוג מן הצורה והגודל המתוכננים מראש.
ד. עדינות – המקום הרגיש של האף, כל סטיה קלה תורגש מיידית. חשוב לעבוד בעדינות, ולהשאיר מה שפחות סימנים.

את האף מנתחים רק אצל ד"ר אהרון עמיר!
אנשים רבים פונים לחפש מומחה לניתוחי אף כאשר ברצונם לשנות את מבנה האף שלהם. חשוב לחפש את המומחה בתחום כדי להגיע לתוצאות מדויקות.

ניתוחי אף

ניתוחי אף נדרשים כאשר ישנו פגם בצורת האף או ענין לשנות את מראהו. זה יכול לקרות בגלל פגם מלידה, עיוות כתוצאה מפציעה, תאונה או מחלה ולפעמים סתם מתוך רצון לשנות את צורת הפנים. מומחה לניתוחי אף יבצע את השינוי על הצד הטוב, והכי חשוב לבחור מנתח מקצועי.

מומחה לניתוחי אף

אמנם ניתוחי אף נערכים בדרך כלל מסיבות אסתטיות אך עדיין יש צורך להקפיד לעשות זאת במקום טוב. ניתוח לא מוצלח עלול לגרום בעקבותיו בעיות אסתטיות כמו צורת פנים מעוותת, חוסר סימטריות בשני צידי האף או בעיות בריאותיות כמו נחירות, קשיי נשימה ועוד.

ד"ר אהרון עמיר אשר יש המכנים אותו "בעל ידי זהב" הוא אומן בכל מה שקשור לניתוחים פלסטיים.

קרא עוד על: כירורגיה פלסטית
קרא עוד על: ניתוח פלסטי

דילוג לתוכן