שחזור לוע – כולל חיך רך

הלוע הינו חלל בית הבליעה ההמשכי עם חלל הפה, חלל האף ומסתיים במעבר לוושט ופתח קנה הנשימה. שחזור לוע נדרש בדרך כלל לאחר כריתה של גידולים ממאירים או כתוצאה ממומים מולדים כמו חיך שסוע. גידולים של הלוע יכולים להיות מעורבים משנית בגידולים ראשוניים מפושטים של הלשון או חלל הפה.

שחזור לוע -כולל חיך רך, כיצד מתבצע?

שחזור לוע על ידי שימוש ברקמות מקומיות, כלומר מתלים מקומיים שכיח בדרך כלל לצורך טיפול במומים מולדים לצורך סגירת השסע בחיך הרך. מתלים מקומיים של רירית מחלל הפה אינם זמינים בגודל הנדרש או בנפח מתאים, ועל כן נדרש שימוש במתלים אזוריים או במתלים חופשיים של עור או שריר המועברים עם כלי הדם המזינים אותם ומחוברים לכלי דם באזור החסר בטכניקה מיקרוכירורגית על מנת לבצע שחזור לוע.

המתלה האזורי השימושי במקרים אלה הוא מתלה של שריר החזה הגדול המועבר עם מקטע עור הצמוד אליו דרך תעלה תת עורית בצוואר. מתלים חופשיים שימושיים במקרים אלה הם מתלים הנלקחים מאמת היד או קדמת הירך. בחירת המתלה נעשית על פי גודל החוסר, נפח החסר, ועובי המתלה. מתלה דק יחסית יאפשר עיצוב קל יותר לחסר מורכב המצריך התאמה תלת מימדית למבנים כמו דופן הלוע והחיך הרך או מבנים סמוכים כמו הלשון.

מידע נוסף על: שחזור שד לאחר כריתה
מידע נוסף על: ניתוח להגדלת חזה

דילוג לתוכן